Zamknij

Pierwsza konferencja Kaczyńskiego od tygodni. Ważna deklaracja

Redakcja
06.07.2018 19:53
Prezes PiS Jarosław Kaczyński o kandydatach w wyborach samorządowych
fot. pisorgpl/Twitter

Na krótkiej konferencji prasowej wystąpił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który z powodu pobytu w szpitalu przez kilka tygodni unikał wystąpień publicznych. Krótko zapowiedział, że osoby zatrudnione w państwowych spółkach nie będą kandydować z list jego partii w jesiennych wyborach samorządowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy PiS wygra w kolejnych wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

Kaczyński spotkał się z dziennikarzami po obradach Komitetu Politycznego PiS.

Zobacz także

- Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji - tłumaczył Kaczyński.

Kaczyński nie odpowiadał na pytania dziennikarzy

Dodał, że osoby pracujące w państwowych spółkach "nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu". Prezes PiS zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o partyjnych listach w wyborach samorządowych.

Zobacz także

Podczas krótkiej konferencji prasowej Kaczyński nie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Było to pierwsze spotkanie prezesa PiS z dziennikarzami od czasu jego pobytu w szpitalu. W maju tego roku lider partii rządzącej przeszedł operację kolana. Na zdjęciach w piątkowej konferencji widać, jak prezes PiS trzyma się za pomocą kuli.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada tego roku. Pod koniec kwietnia kierownictwo PiS zatwierdziło kandydatów na prezydentów największych polskich miast. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD