Zamknij

TVP Info o proteście przed Sejmem: „przeciwko organizacjom osób niepełnosprawnych”

Redakcja
26.04.2018 13:13
TVP Info o proteście przed Sejmem: „przeciwko organizacjom osób niepełnosprawnych”
fot. screen TVP

Trwa protest rodziców osób z niepełnosprawnościami w budynku Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie. W środę zorganizowano też wiec poparcia przed budynkiem Sejmu dla protestujących. Tymczasem na pasku TVP Info można było zobaczyć komunikat, że protestujący przed Sejmem są „przeciwko organizacjom osób niepełnosprawnych”.

TVP Info, podobnie jak inne media w Polsce, relacjonuje protest rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W środę przed budynkiem Sejmu osoby popierające postulaty protestujących zorganizowały wiec wsparcia. W relacji telewizji publicznej można było przeczytać natomiast, że protestujący przed Sejmem są „przeciwko organizacjom osób niepełnosprawnych ”.

W materiale zawarto też wypowiedź jednej z matek osoby z niepełnosprawnością. 

— Kiedy widzę agresję tych opiekunów w Sejmie, brak szacunku dla osób reprezentujących nasze państwo, to serce mi się kraje. Jak można wykorzystywać swoje niepełnosprawne dzieci do zabiegania nawet o jakieś wielkie pieniądze. Nie wiem, o co chodzi, ale to jest nie do przyjęcia [...]. Te osoby nie szczędzą swoich dzieci, dla nich celem są pieniądze — mówiła na antenie. 

Z innego paska dowiadujemy się, że „Protestujący w Sejmie odrzucili porozumienie — rząd kontynuuje dialog”. Problem w tym, że porozumienie podpisane w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zostało podpisane z częścią środowisk i to nie z tymi, które protestują w Sejmie.

Rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami protestują w Sejmie od 18 kwietnia. Oprócz zrównania renty socjalnej z minimalną rentą ZUS-owską domagają się m.in. wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego.

RadioZET.pl/TVP Info/KM