Zamknij

Ksiądz z Bydgoszczy zachęcał do znęcania się nad dziećmi?

17.10.2019 21:43
Roman Kneblewski
fot. Facebook: Ośrodek Monitorowania

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury na byłego proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Według ośrodka, ksiądz miał publicznie zachęcać do znęcania się nad dziećmi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sprawie chodzi o kontrowersyjny podpis księdza pod zdjęciem dziecka przyjmującego komunię.

Zobacz także

"Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną" - napisał ksiądz Roman Kneblewski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

15306635_kneblewski
fot. Facebook

Według ośrodka, to pochwalanie i nawoływanie do karania dzieci przy pomocy trzciny. Działacze podkreślają, że ksiądz Roman Kneblewski był zatrudniony w szkole i pracował z dziećmi.

- Dzisiaj do prokuratury zostanie przez nasz Ośrodek złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez tego księdza wraz z wnioskiem o jego zatrzymanie i ukaranie - czytamy na stronie ośrodka na Facebooku.

Kneblewski znany jest z zaangażowania politycznego i skrajnie prawicowych poglądów. Spore kontrowersje wzbudzały jego wypowiedzi o uchodźcach, których określił jako islamskich najeźdźców.

Zobacz także

W czerwcu, decyzją biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy, ksiądz Roman Kneblewski został odwołany z funkcji proboszcza i przeniesiony na emeryturę.

RadioZET.pl