Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmiany w szkołach. Przerwy będą krótsze

18.07.2018 08:59
xxx wiadomosci

Szkoła podstawowa ma zapewniać uczniom jeden gorący posiłek w ciągu dnia i stwarzać możliwość jego spożycia. Ministerstwa Edukacji Narodowej wprowadza w życie nowy program „Stołówka plus”. Pomysł MEN będzie wymagał skrócenia przerw między lekcjami. Co na to uczniowie? 

szkoła fot. LECH GAWUC/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Popierasz pomysł MEN?

Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki społecznej opracowało nowe przepisy prawa oświatowego, które wprowadzają ogólnopolski program „Stołówka szkolna plus”

Głównym założeniem programu jest zapewnienie uczniom w szkole podstawowej jednego gorącego posiłku w trakcie dnia, co ma przekładać się na poprawę stanu zdrowia uczniów. 

Stołówka szkolna plus. Krótsze przerwy w szkołach 

Wprowadzenie nowego programu wiąże się ze zmianą układu przerw międzylekcyjnych w szkołach podstawowych. Krótka zostanie skrócona z 15 minut do 10 minut. Jedna z przerw zostanie wydłużona do 40 minut. Wtedy dzieci będą miały czas na zjedzenie ciepłego obiadu.

Od 1 września 2019 roku wszystkie szkoły podstawowe będą musiały mieć jadalnie. Uczniowie będą spożywać w nich posiłki przyniesione z domu. Do 2021 roku w szkołach mają pojawić się gorące posiłki. 

RadioZET.pl/DG 

Oceń
Tagi