Zamknij

Zmiany w szkołach. Przerwy będą krótsze

Redakcja
18.07.2018 08:59
szkoła
fot. LECH GAWUC/REPORTER

Szkoła podstawowa ma zapewniać uczniom jeden gorący posiłek w ciągu dnia i stwarzać możliwość jego spożycia. Ministerstwa Edukacji Narodowej wprowadza w życie nowy program „Stołówka plus”. Pomysł MEN będzie wymagał skrócenia przerw między lekcjami. Co na to uczniowie? 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Popierasz pomysł MEN?

Liczba głosów:

Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki społecznej opracowało nowe przepisy prawa oświatowego, które wprowadzają ogólnopolski program „Stołówka szkolna plus”

Głównym założeniem programu jest zapewnienie uczniom w szkole podstawowej jednego gorącego posiłku w trakcie dnia, co ma przekładać się na poprawę stanu zdrowia uczniów. 

Stołówka szkolna plus. Krótsze przerwy w szkołach 

Wprowadzenie nowego programu wiąże się ze zmianą układu przerw międzylekcyjnych w szkołach podstawowych. Krótka zostanie skrócona z 15 minut do 10 minut. Jedna z przerw zostanie wydłużona do 40 minut. Wtedy dzieci będą miały czas na zjedzenie ciepłego obiadu.

Zobacz także

Od 1 września 2019 roku wszystkie szkoły podstawowe będą musiały mieć jadalnie. Uczniowie będą spożywać w nich posiłki przyniesione z domu. Do 2021 roku w szkołach mają pojawić się gorące posiłki. 

RadioZET.pl/DG