Zamknij

Ktoś zaśmiecił las tysiącami jajek. „Może być ich kilkanaście tysięcy”

01.08.2019 11:24
Jajka
fot. Facebook/NadlesnictwoKudypy

Cztery palety… jajek znaleźli 1 sierpnia o poranku leśnicy w pobliżu wsi Pelnik pod Olsztynem. Trwa poszukiwanie sprawcy tego niecodziennego zaśmiecenia lasu.

Jajka zostały zostawione w lesie na czterech paletach. Służby stwierdziły, że są przeterminowane, a ich właściciel dokonał spektakularnego zaśmiecenia olsztyńskiego lasu. Leśnicy sądzą, że może być ich nawet kilkanaście tysięcy.

Sądząc po rozmiarach tych palet i ilości jaj, musiał je ktoś przywieźć dużym autem. Rozładunku raczej nie dokonała jedna osoba, ale kilka.

Adam Pietrzak, rzecznik prasowy olsztyńskich Lasów Państwowych, dla PAP

Sprawa została zgłoszona służbom weterynaryjnym i sanepidowi. Leśnicy są oburzeni, że ktoś pozwolił sobie na tak ordynarne zaśmiecenie lasu.

Próbujemy ustalić, kto wyrzucił te załadowane jajkami palety. Las to nie jest śmietnik, to nie miejsce na podrzucanie przeterminowanej żywności.

dodał Pietrzak

Rzecznik przypomniał, że to nie pierwszy w ostatnim czasie przykład śmiecenia mazurskich lasów. Kilka tygodni temu ktoś wyrzucił w tej samej okolicy kilkanaście starych opon.

Zobacz także

Leśnicy z Warmii i Mazur odkryli już w środku lasu (w pobliżu Mrągowa) lodówkę… pełną zepsutego mięsa. Jak widać, ludzka wyobraźnia nie ma w tej sferze granic.

RadioZET.pl/PAP