ABW udaremniła zamach terrorystyczny w Polsce. Przygotowywał się do niego mężczyzna o imieniu Mohammed

17.05.2019 09:48
ABW udaremniła zamach terrorystyczny w Polsce. Przygotowywał się do niego mężczyzna o imieniu Mohammed
fot. Jan BIELECKI/East News

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mikołaja B., który przymierzał się do zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Potencjalny zamachowiec używał imienia Mohammed. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O zatrzymaniu poinformował PAP rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Do zatrzymania przez ABW doszło 9 maja. Informacja o areszcie pojawiła się w przestrzeni publicznej dopiero dzisiaj rano.

Zatrzymany jest obywatelem polskim, członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie. Nieoficjalnie posługuje się imieniem Mohammed.

Stanisław Żaryn

Jak ustalili śledczy, Mikołaj B. był leczony psychiatrycznie. Według ABW zamach, do którego przygotowywał się mężczyzna, miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej. Mikołaj B. usłyszał już zarzuty. Mazowiecka prokuratura przedstawiła mu zarzut z art. 119  Kodeksu karnego. Mężczyzna trafił już do aresztu na trzy miesiące.

Zobacz także

Za przemoc lub groźbę bezprawną kierowaną z powodu przynależności krajowej, religijnej, rasowej, politycznej, wyznaniowej grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP