Zamknij

14-latka ugodziła nożem swoją babcię. 69-latka wykrwawiła się na śmierć

24.09.2021 22:56
14-latka raniła nożem babcię. Kobieta zmarła
fot. EAST NEWS

Nastolatka zraniła nożem babcię, wskutek czego 69-letnia kobieta wykrwawiła się na śmierć. Sekcja zwłok wykaże, co było bezpośrednią przyczyną jej śmierci, a policjanci ustalają, co wydarzyło się w jednej z miejscowości w małopolskiej gminie Wiśniowa.

14-latka raniła nożem swoją babcię. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zastali już 69-letnią kobietę, która nie dawała znaków życia.

Jak powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, na numer alarmowy 112 zadzwonił w piątek mężczyzna, informując, że starsza kobieta z sąsiedztwa jest ranna i potrzebuje pomocy. Przybyli na miejsce ratownicy mogli jedynie potwierdzić zgon.

Wiśniowa. Wnuczka raniła nożem babcię. 69-latka zmarła

- 14-latka zraniła nożem babcię, policjanci ustalają, czy jej działanie było zamierzone – mówił Gleń. Funkcjonariusze gromadzą dowody i przesłuchali świadków: członków rodziny i sąsiadów. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem prokuratury. Nastolatka nie została zatrzymana, udzielono jej pomocy lekarskiej.

Z ustaleń wstępnych wynika, że 14-letnia wnuczka zadała zmarłej cios nożem w klatkę piersiową, a następnie dokonała samookaleczenia. "Po zakończeniu czynności zwłoki przekazano do ZMS CM UJ w Krakowie celem uzyskania opinii sądowo – lekarskiej, dla ustalenia przyczyn zgonu" - napisał w komunikacie Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, cytowany przez TVP Kraków. I dodał, że 14-latce "udzielono w związku z odniesionymi obrażeniami pomocy lekarskiej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym". 

RadioZET.pl/PAP - Małgorzata Wosion/TVP Kraków