Zamknij

Mężczyzna wypadł z motorówki na jeziorze. Trwają poszukiwania

18.08.2019 18:16
Mężczyzna wypadł z motorówki na jeziorze. Trwają poszukiwania
fot. Lukasz MAKOWSKI/East News

Na jeziorze Kisajno koło Giżycka trwają poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który wypadł z motorówki. Kobieta, która z nim była sama dopłynęła do brzegu. To 27-letnia mieszkanka Łodzi - jest w dobrym stanie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na jeziorze Kisajno koło Giżycka trwają poszukiwania 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w niedzielę nad ranem wypadł z motorówki - poinformowała warmińsko-mazurska policja.

Zobacz także

- O godzinie 4.00 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo - powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Zdaniem policjanta, rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały, że mogły nią płynąć dwie osoby. Jak dodał, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, w trakcie których policjanci znaleźli na brzegu jeziora jedną osobę.

Kobieta sama dopłynęła do brzegu

- Była to kobieta, która sama dopłynęła do brzegu. Poinformowała ona, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna. Od tej pory trwają jego poszukiwania - mówił Jackowski.

Zobacz także

Według niego odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie.

Policja podała, że poszukiwany to 39-letni mieszkaniec Warszawy.

Zobacz także

Jak nieoficjalnie sugeruje dziennik "Fakt", poszukiwanym 39-latkiem może być Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy z rodziny potentatów branży farmaceutycznej i prywatnie mąż prezenterki telewizyjnej, Agnieszki Woźniak-Starak. Informacje te jednak nie są potwierdzone.

RadioZET.pl/PAP/fakt.pl