Zamknij
eksplozja w Ustroniu
  • mid-22c04086
  • mid-22c04136
  • mid-22c04087
  • 4 Zobacz
fot. PAP

Eksplozja w domu jednorodzinnym w Ustroniu. - W tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn w wieku około 60 lat. Z ostatnich ustaleń wynika, że w domu mieszkało sześć osób. Jedna została wyniesiona spod gruzów żywa - przekazał burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Eksplozja w domu jednorodzinnym w Ustroniu. - Wśród osób, które przebywały poza domem, była między innymi kobieta z dzieckiem. Obecnie są w bezpiecznym miejscu – wskazał burmistrz Korcz.

Eksplozja w domu w Ustroniu. Trwa akcja ratunkowa

Samorządowiec powiedział, że jest w kontakcie z rodziną poszkodowanych, która mieszka w pobliżu. - Miasto ma przygotowane w tej chwili dwa mieszkania. To jest zabezpieczone. Jeśli poszkodowani zwrócą się o to, możemy już dziś ulokować ich w mieszkaniach gotowych na takie sytuacje – powiedział.

Do wybuchu doszło w niedzielę przed godziną 10. Dom, składający się z dwóch mieszkań, został zniszczony.

- Dojechała koparko-ładowarka, która wspomaga nas w akcji. Z początku niebezpiecznie było wpuścić ratowników na gruzowisko. Część gruzu została już ściągnięta. Teraz poszukiwania, które prowadzą ratownicy z Jastrzębia-Zdroju - powiedział PAP rzecznik cieszyńskich strażaków, mł. bryg. Michał Pokrzywa, wspomaga on ratowników w akcji.

Pokrzywa dodał, że na gruzowisku "czasem pojawi się jeszcze dym". - Pojawia się czasem zarzewie ognia w elementach ocieplenia czy wyposażenia. Dogaszamy to systematycznie – powiedział strażak.

W niedzielę spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Poszukują jeszcze dwóch mężczyzn. Przyczyna wybuchu nie jest znana. Najprawdopodobniej eksplodowała butla z gazem.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Marek Szafrański (PAP)