Zamknij

Wysokiej rangi wojskowy z zarzutami. Został aresztowany na trzy miesiące

24.01.2023 13:03

Dowódca 215 kompanii lekkiej piechoty w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zatrzymany przez żandarmerię wojskową. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, kapitan Grzegorz Ż. miał molestować i nękać podwładnych. Sąd aresztował go już na trzy miesiące.

Żołnierze WOT
fot. Piotr Molecki/East News (ilustracyjne)

Reporter Radia ZET Piotr Olejarz ustalił, że pod koniec minionego tygodnia kapitan Ż. został wyprowadzony w kajdankach bezpośrednio z terenu jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie. Trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Śledczy nie zdradzają ich treści. - Dobro postępowania i dobro osób pokrzywdzonych uniemożliwia przekazanie bliższych informacji o sprawie - mówi Radiu ZET prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jednak jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, chodzi o molestowanie i nękanie. Samo zatrzymanie to pokłosie skarg podwładnych wojskowego, którzy od dłuższego czasu zgłaszali problem niewłaściwego zachowania dowódcy.

Lubelskie. Wysoki rangą wojskowy zatrzymany

Wojsko nie komentuje sprawy. - Potwierdzam fakt zatrzymania, ale informacji w tej sprawie udziela obecnie jedynie prokuratura. Nie możemy wypowiadać się w tym temacie - oświadczyła w rozmowie z Radiem ZET por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W sobotę kapitan Grzegorz Ż. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl