Zamknij

Regionalizacja przy powrocie uczniów do szkół? Minister: jestem zwolennikiem

20.04.2021 09:11
Powrót do szkół przed końcem roku? Minister: jestem zwolennikiem regionalizacji
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Powrót uczniów do szkół przed końcem roku jest możliwy – zapowiedział Adam Niedzielski, wtorkowy Gość Radia ZET. Minister zdrowia zdradził, że rząd ma plan, by przywrócić „całą edukację” jeszcze przed wakacjami. - Ja jestem zwolennikiem uwzględnienia różnic regionalnych. Na razie będą to tylko klasy I-III – zapowiedział Niedzielski.

Powrót do szkół starszych uczniów przed końcem roku? Wydaje się, że jest szansa i będziemy robili wszystko, żeby do tego doszło – stwierdził wtorkowy Gość Radia ZET, minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał też datę możliwego wznowienia edukacji stacjonarnej. - Z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem mamy plan, żeby cała edukacja została przywrócona przed wakacjami – poinformował szef resortu zdrowia. 

Niedzielski dodał, że ze wszystkich branż, które zostaną otwarte, edukacja ma priorytet. - Najważniejsze jest przywracanie edukacji. Absolutny priorytet. Czy zostanie otwarta w całym kraju? Jeszcze jest dyskusja. Ja jestem zwolennikiem uwzględnienia różnic regionalnych. Na razie będą to tylko klasy I-III – zapowiedział minister zdrowia.

Powrót do szkół. Regionalizacja przy zdejmowaniu obostrzeń?

Minister zdrowia zapowiedział, że decyzje w sprawie zdejmowania obostrzeń będą zapadały we wtorek i środę. – Rzeczywiście rozpatrujemy przede wszystkim jak podjąć decyzje. Czy ta decyzja ma dotyczyć wymiaru regionalnego, czy wymiaru ogólnokrajowego, ale też jednak chciałem zastrzec, że żadna decyzja jeszcze nie została podjęta. Dziś, jutro będą trwały intensywne konsultacje, jutro zresztą jest posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – zapowiedział Niedzielski.

Były szef NFZ stwierdził, że przy zdejmowaniu obostrzeń rząd ma zamiar uwzględnić różnice w ilości zakażeń w konkretnych województwach. - Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizmu jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, no to są dwa różne światy pod względem epidemicznym – stwierdził Gość Radia ZET.

RadioZET.pl/Gość Radia ZET