Obserwuj w Google News

Maria Koc: nie upatrywałabym winy za inflację w rządzie PiS

1 min. czytania
31.08.2022 17:15
Zareaguj Reakcja

- Nie upatrywałabym winy za inflację w rządzie PiSpowiedziała Maria Koc, Senator Prawa i Sprawiedliwości w popołudniowej rozmowie z Beatą Lubecką.

Maria Koc
fot. RadioZET

-  Rzeczywiście inflacja jest większa niż przewidywano i jest to powód do niepokoju. Mam nadzieję, że UE znajdzie jakieś rozwiązanie.
Zdaniem Senator Koc wzrost inflacji ma związek z kryzysem wywołanym przez Rosję.

Na pytanie prowadzącej dotyczące jutrzejszego ogłoszenia Raportu ws. reperacji niemieckich Maria Koc zaprzeczyła jakoby była to próba podsycania fobii niemieckich.
- Są środowiska nawet w Niemczech, które uważają, że te reperacje nam się należą.(…) Jest to temat sprawiedliwości dziejowej.
Senator Koc uważa także, że kwestia reperacji  niemieckich nie jest sposobem przykrycia problemów dot. kryzysu energetycznego, czy wzrostu cen.

Beata Lubecka poruszyła także temat pieniędzy z KPO, które nadal nie zostały Polsce wypłacone. Maria Koc stanowczo zaznaczyła, że wstrzymanie tych pieniędzy jest całkowicie bezprawne i w końcu UE wypłaci te pieniądze.
- UE ogłosiła KPO dla Polski, a potem coś się wydarzyło. Pewnie Opozycja się wystraszyła. Nie rezygnujemy z tych pieniędzy, one już dawno powinny być wypłacone.

Pytana, o mocne słowa, które Danuta Wałęsa wypowiedziała dziś podczas uroczystości 42 rocznicy Porozumień sierpniowych (– To jest druga komuna, która nie powinna dojść do władzy!) odpowiedziała: - Ona [Danuta Wałęsa – red.] jest rozgoryczona.(...) Lech wałęsa jest postacią historyczną. Nikt go nie chce wygumkować.(…) Historia go osądzi w sposób nie do końca taki, jakby sobie tego życzył.

RadioZET.pl