Zamknij

Anna Lewandowska: Wsparcie rodziny jest najważniejsze

Jakub Plecha
22.06.2021 16:05
Anna Lewandowska
fot. materiały prasowe

- Półtora miesiąca bez Roberta to jest naprawdę długo. Muszę się do tego przyzwyczaić, zarówno ja, jak i nasze córki. Jesteśmy świadomi, że ta sportowa droga jest krótka i kiedyś się zakończy. Wyciskamy z tego czasu, jak najwięcej pozytywnych emocji - mówiła Anna Lewandowska. Jak podkreśliła, wsparcie jest zawsze ważne i to na każdej płaszczyźnie, również w życiu sportowca. - Mój mąż zawsze wie, że ma we mnie wsparcie - dodała.

Beata Tadla zapytała Annę Lewandowską o wywiad, którego udzieliła hiszpańskiej telewizji na temat rzekomego przejścia Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt. - Zostałam zaskoczona tym pytaniem. Podtrzymuję to, co powiedziałam. Lubimy hiszpańską ligę, ponieważ jest bardzo ciekawa - stwierdziła trenerka personalna. 

Pytana przez prowadzącą “Gościa Radia ZET” o to, czy będzie obecna na jutrzejszym meczu Polaków, odpowiada: - Zawsze się staram być na każdym meczu mojego męża. Bardzo chciałabym być na tym meczu. Liczę na to, jednak mamy w domu małego wirusika i o decyzja zapadnie na pewno jutro.

Anna Lewandowska jest ambasadorką programu mentoringowego “Jestem Liderką” i jak sama przyznaje, czasem jedno zdanie może zmienić nasze myślenie. - Od wielu lat zajmuje się pomocą i budowaniem własnej wartości. Takie programy są bardzo potrzebne - podkreśla trenerka personalna. Jak przyznaje, w tym projekcie biorą udział młode kobiety, które są ambitne i zdeterminowane do osiągnięcia sukcesu. 

- Bycie mentorem dla drugiej osoby jest bardzo motywujące. Kobiety, które biorą udział w tym programie są charyzmatyczne. Potrafią one łączyć sukces zawodowy z życiem osobistym. Sama staram się łączyć wiele ról - mówiła Anna Lewandowska. Jej zdaniem kobiety są zamknięte w pewnej bańce stereotypów. - Kobiety potrafią pociągnąć za sobą wiele ludzi. Lider musi być wsparciem i motywacją dla innych osób. Musi on ponosić tłum wspólnie do sukcesu - dodała.

- Dlaczego świat potrzebuje przywództwa kobiet? - pytała Beata Tadla.

- Możemy dawać dobry obraz i pozytywnego działania. Kobiety są wielozadaniowe. Jesteśmy zamknięte w bańce stereotypów, bo albo wychowujemy dzieci, albo realizujemy się zawodowo. Współczesna kobieta łączy te wiele ról naprawdę doskonale - mówiła ambasadorka programu “Jestem Liderką”. Jak zauważa, kobieta musi się również dobrze czuć, a czasem nawet wyglądać. 

- Obraz kobiety cały czas się zmienia. Pokazują jak silnymi osobowościami są, które chcą coś osiągnąć i mają swoje własne cele. Wiele z nich nie da już sobie wmówić, że są słabszą płcią. Kobiety potrafią odmówić pewnych rzeczy. Ten temat jest bardzo mocno poruszany przez wiele kobiet - podkreśliła Anna Lewandowska. Chociaż jak sam przyznaje, kiedyś miała zupełnie inne podejście do roli kobiety. - Sama myślałam, że jestem “Zosią samosią” i swoje łzy schowam do kieszeni. Teraz kiedy chcę płakać to płaczę i mówię, że jest mi ciężko. Musimy mówić o tych gorszych chwilach, ponieważ każdy może go mieć - dodała.

- Jak ważne jest spotkanie kogoś, kto da pozytywną moc do działania? - pytała Beata Tadla.

- Muszę wspomnieć o swojej mamie, która wspierała mnie w różnych wyborach. Wybrałam sport, chociaż również chciałam być operatorem filmowym i fotografem. Później wspierał mnie mój trener, który nakreślił mi drogę osoby walczącej. Kiedyś chciałam pewne rzeczy udowodnić innym, a teraz wiem, że z tego się wyrasta i warto udowodnić coś sobie - odpowiedziała Anna Lewandowska. 

Trenerka personalna przyznała, że nigdy nie usłyszała słów: “Nie dasz rady”. - Wsparcie jest ważne szczególnie dla młodej dziewczyny, która dorasta i chce coś osiągnąć.[...]  Coraz częściej mówi się o tym, że nawet w nieświadomy sposób można skrzywdzić dziecko. Teraz, kiedy jestem mamą sama rozumiem, że każdy ma swoje emocje i prób wytrzymałości. Obecnie z większą wyrozumiałością podchodzę do moich córek. Macierzyństwo uczy nas cierpliwości. Staram się skrupulatnie i rozważnie dobierać słowa, które kieruje do mojej córki - podkreśliła Anna Lewandowska.

RadioZET.pl