Obserwuj w Google News

Jacek Ozdoba: Minister miał broń przy sobie zgodnie z prawem. Jestem dumny, że mam takiego szefa

4 min. czytania
15.03.2023 14:36
Zareaguj Reakcja

- Minister miał broń przy sobie zgodnie z prawem. Jestem dumny z tego, że mam takiego szefa powiedział Jacek Ozdoba w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Jacek Ozdoba
fot. Radio ZET

 - Jestem dumny z tego, że mam takiego szefa, który nie boi się walczy z przestępcami, a jeżeli jest zagrożenie, posiada broń i potrafi się bronić. Co w tym dziwnego? Jest prokuratorem generalnym - powiedział Jacek Ozdoba, wiceminister środowiska, rzecznik Solidarnej Polski, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

- Nie, nie posiadam pozwolenia na broń, ale ubiegam się. Nawet przyjechałem prosto ze strzelnicy. Posiadanie umiejętności strzeleckich jest ciekawe z kilku powodów. Jest ot relaksujące i uczące koncentracji, odpowiedzialności – powiedział rzecznik Solidarnej Polski, dodając: - Po 24 lutego perspektywa posiadania broni przez Polaków się zmieniła.

- Czy minister Ziobro przyszedł kiedykolwiek do sejmu z bronią?  - zapytała prowadząca program. - Nie mam pojęcia. Ciekawa dyskusja, która się odbywa wokół tej sytuacji. Zgodnie z prawem pan minister posiadając broń miał ją przy sobie, była to kabura wewnętrzna – stwierdziła Ozdoba. Według gościa Beaty Lubeckiej „pistolet pan minister miał przy ciele, ponieważ nie mógł zostawić ja w aucie. Pan minister posiada pozwolenie na broń sportową, oraz do ochrony osobistej, bo zlecono zabójstwo prokuratora generalnego.”

- Minister Ziobro jest osobą, która rozbiła i jako szef prokuratury zatrzymuje wiele zorganizowanych grup przestępczych i podejście do walki z przestępcami jest zdecydowanie inne niż jeszcze przed 2016 rokiem -  kontynuował wiceminister klimatu. 

- Na Tt pojawi się wpis,  minister sprawiedliwości nosi broń, jak gangster i nie ma na to żadnej reakcji organów państwa – zacytowała gospodyni programu. - Co to za kretyn? Jaki gangster? Czy funkcjonariusz policji, prokurator nosząc broń, bo ma pozwolenie jest gangsterem? O Czym my mówimy? – odpowiedział Ozdoba. - Czy pan minister Ziobro ma ochronę SOP-u? Ma. Są też przepisy, że podczas zgromadzeń nie wolno nosić broni – stwierdziła Beata Lubecka. - Jedno nie wyklucza drugiego. Pan minister tłumaczył, że podczas weekendu, z uwagi na szanowanie czasu funkcjonariuszy, nie używa ochrony SOP-u i w celach zapewnienia bezpieczeństwa sobie oraz bliskim, zgodnie z prawem posiada broń. A to nie było to żadne zgromadzenie – powiedział Jacek Ozdoba.

"W tym cały jest ambaras… . Priorytetem jest Zjednoczona Prawica" Czy pójdziecie z PiS-em do wyborów? - W tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz. Priorytetem jest Zjednoczona Prawica - powiedział Jacek Ozdoba, wiceminister środowiska, rzecznik Solidarnej Polski, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Ale kto tu nie chce? - Priorytetem jest start z PiS, ale jeżeli będą rozbieżności programowe, oraz brak woli z dwóch stron, to jesteśmy w stanie podnieć rękawice i będziemy strzelać w dziesiątkę, jak na dobrej strzelnicy – powiedział rzecznik Solidarnej Polski. - Podobno jest duży opór, żeby pan się znalazł na listach?  - powiedziała gospodyni programu. - Życie. Wszyscy na pewno mnie nie kochają na tym świecie. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Często mamy odmienne stanowisko niż pan premier, ale szanujemy hierarchię.

Co się stało, że posłowie Solidarnej Polski przestali atakować premiera Morawieckiego, za jego uległą politykę unijną? (…) - Nigdy nie atakowaliśmy pana premiera personalnie. Spór w Zjednoczone Prawicy toczy się wokół pewnych decyzji, które zapadają. Jeżeli chodzi o wypowiedzi pana premiera dotyczące polityki klimatycznej, mamy tutaj inne zdanie, jeśli chodzi o przyśpieszenie celów klimatycznych – stwierdził Ozdoba.

- Ale widać, że się pan wyciszył w atakowaniu premiera Morawieckiego – zauważyła Beata Lubecka. - Nie mam wrażenia, żebym się w czymkolwiek wyciszył. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, to nie znaczy, że jest zaraz atak. Debata, demokracja, parlament na tym się opiera – odpowiedział wiceszef resortu klimatu.

- Podobno prezes jest niezadowolony, że mieszacie w TK.
- Gdzie dwóch prawników tam trzy opinie. Każdy kto zna prokuratora Święczkowskiego wie, są to osoby niezależne i mają po prostu inne zdanie. Trybunał funkcjonuje w sposób normalny, o czym mówiła pani prezes Przyłębska.

Co to za wypowiedź pani minister Małgorzaty Golińskiej, że nie będziemy chodzić na pasku aktywistów?

Dwie posłanki KO ujawniły, że Lasy Państwowe rozdały 11 mln. parafiom. Mapa podmiotów pokrywa się z okręgami polityków Solidarnej Polski. @OzdobaJacek: No i co? Parafie nie mają drewnianych elementów?

Jedna z parafii otrzymała 43 tys. zł. na zakup książeczek z płatkowanego złota i srebra, inna na złocenie drogi krzyżowej. @OzdobaJacek: No jak? Mamy drogę krzyżową, która jest wykonana z drewna i wymaga konserwacji…

Prezes Orlenu nakazał wycofanie tygodnika „Nie” ze stacji Orlenu. Czy to nie jest cenzura prewencyjna? @OzdobaJacek: Bardzo dobrze. Niech sobie kupią na innych stacjach.

@OzdobaJacek: Przełom w walce z pedofilią w Kościele był wtedy, kiedy Karol Wojtyła został papieżem Janem Pawłem II.

Czy nie jest tak, że Zjednoczona Prawica wykorzystuje sprawę Jana Pawła II do bieżącej polityki? @OzdobaJacek: Czym? Jednocząc Polaków wokół Ojca Świętego?

@IWyborca: W związku z oświadczeniem pana premiera: "Rezygnacja z polityki klimatycznej oznaczałaby opuszczenie UE" - kiedy rząd poinformuje o wszystkich kosztach, w związku z realizacją zobowiązań?

@wielgosz_jacek: D. Tuskowi daliście państwową ochronę, a J. Kaczyński korzysta z usług prywatnej firmy ochroniarskiej. Jaki jest zły stan państwa, że nawet najbardziej wpływową osoba w państwie woli prywatnych ochroniarzy?

RadioZET.pl