Obserwuj w Google News

Kosiniak-Kamysz: Wynik Trzeciej Drogi jest kluczowy. Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS-u

3 min. czytania
13.10.2023 14:39
Zareaguj Reakcja

- Wynik Trzeciej Drogi jest kluczowy. Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS-u - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Władysław Kosiniak-Kamysz
fot. Radio ZET

Polacy przewidują, że jednak wygra PiS w tych wyborach. Taki jest sondaż IBRIS dla Radia ZET i na podium znajdzie się również Koalicja Obywatelska i Lewica. - Wszystkie sondaże, które spływają, wskazują, że to Trzecia Droga będzie na podium. Dzisiaj kluczowe jest zajęcie takiego miejsca, które da możliwość odsunięcia PiS-u od władzy i rządzenia. To jest zwycięstwo. Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS-u  - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz – prezes PSL, Trzecia Droga, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.  

„Jak nas będzie 3 miliony, to jest pewne, że wygrywają formacje demokratyczne” - Kluczowe jest pytanie, kto będzie mógł rządzić po wyborach. Muszą formacje demokratyczne wygrać taką przewagą, żeby nie było żadnych wątpliwości, kto ma rządzić w Polsce. My dajemy ofertę, do której coraz więcej Polaków chce przyjść. Zainteresowanie Trzecią Drogą w ostatnich dniach, tygodniach jest ogromne. Jak nas będzie 3 miliony, to jest pewne, że wygrywają formacje demokratyczne i utworzą rząd – zaakcentował Kosiniak-Kamysz.

- Skąd to większe zainteresowanie Trzecia Drogą? Czy występ Szymona  Hołowni w TVP przynosi takie owoce? – zapytała prowadząca.
- Na pewno też i nasza ciężka praca. Wybraliśmy wariant bardzo dobry, zwycięski.
- Na panu jednak ciąży bagaż rządów PO-PSL.
- Ale jest zysk tych rządów w postaci: karty dużej rodziny, rocznego urlopu macierzyńskiego, żłobków, przedszkoli za złotówkę, programu senior-wigor, wsparcia dla młodych na rynku pracy. Te programy nie są zakwestionowane nawet przez rządzących. Oni te programy kontynuują. Tylko dodają plusy. Już nie jest program maluch, tylko maluch+, senior nie jest senior, tylko senior+. Ale to są moje programy, które ja tworzyłem. Najdłuższy orlop urlop rodzicielski w Europie został wprowadzony za naszych rządów – odpowiedział szef Ludowców.

„Zwycięstwo formacji demokratycznych nie zależy tylko od jednego komitetu wyborczego” Co panu podpowiada intuicja, kto będzie pierwszy na pudle? - Zwycięstwo formacji demokratycznych nie zależy tylko od jednego komitetu wyborczego. Tylko zależy o tego, czy będziemy mieć taką większość, która pozwala rządzić. Wynik Trzeciej Drogi jest kluczowy. Dość kłótni – do przodu, bo jest tyle do roboty w tym naszym ukochanym kraju, że musimy wygrać wysoką przewagą. To nie może być na jeden – dwa głosy, dlatego apelujemy do wszystkich o pójście na wybory. Napiszcie z nami lepszą historię drodzy państwo. Bardzo o ot prosimy i zapraszamy.

#LUBECKA A jakby pan podsumował te 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości? @KosiniakKamysz: (…) Pan minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus musi mnie przeprosić – wyrokiem sądu - za podanie nieprawdziwych informacji…

#LUBECKA R. Gliński – minister kultury powiedział, że „to my wzmacniamy polską armię, oni ją rozbrajali, kłamią, kłamią, kłamią. @KosiniakKamysz: Generałowie powołani przez obecnie rządzących, oni nie wytrzymali, oni mają dość…

#LUBECKA Mógł nie mieć pan czasu, aby obejrzeć film „Korzenie zła” o SKOK-ach, bracia Sekielscy wypuścili dziś. @KosiniakKamysz: Sytuacja jest poważna, sprawa SKOK-ów niewyjaśniona od lat…

#LUBECKA Za to w TVP „taśmy Banasia”. @KosiniakKamysz: Wiadomo, kto wybrał Mariana Banasia na szefa NIK-u…

#LUBECKA Jak skrócić kolejki do specjalistów o 60 dni? 

#LUBECKA I uważa pan, że pigułka „dzień po” powinna być bez recepty, ale tego nie ma w waszym programie…

RadioZET.pl