Zamknij

Brutalna egzekucja w Arabii. Na oczach matki stracili 6-latka

Redakcja
09.02.2019 14:03
Brutalna egzekucja w Arabii. Na oczach matki stracili 6-latka
fot. Shutterstock

Sześcioletnie dziecko zostało ścięte na oczach matki podczas wizyty w świątyni proroka Mahometa w Medynie w Arabii Saudyjskiej. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Kobieta i jej sześcioletni syn pojechali taksówką pod sanktuarium Proroka Mahometa w Medynie. Gdy przybyli do świątyni, nieznany mężczyzna zapytał matkę chłopca, czy jest szyitką. Kobieta odpowiedziała twierdząco - czytamy w zagranicznych mediach

Po chwili doszło do tragedii. Pod świątynię podjechał samochód, z którego wysiadło kilku mężczyzn. Chłopiec został odebrany matce i wielokrotnie dźgnięty szyję kawałkiem potłuczonego szkła. Jak donoszą świadkowie zdarzenia, sześciolatkowi ścięto głowę na oczach przerażonej matki. 

Saudyjska społeczność szyicka okazała solidarność z rodzicami tragiczni zmarłego sześciolatka. Organizacja Shia Rights Watch oraz inne organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka od dawna opowiadały się za prawami mniejszości szyickiej. 

Zobacz także

Od czasu śmierci proroka Mahometa i uznania sukcesji po nim, historia stosunków sunnicko-szyickich jest często naznaczona przemocą. Szyicka mniejszość na przestrzeni wieków była eksterminowana przez sunnicką większości i jej władców, którzy traktowali szyitów jako zagrożenie dla swojej władzy politycznej i religijnej. Szyici do dnia dzisiejszego są ofiarami zorganizowanej dyskryminacji w wielu krajach większościowo sunnickich, włącznie z zakazem praktykowania islamu, budowania meczetów czy nawet czytania Koranu.

RadioZET.pl/DG