Zamknij

Gigantyczna eksplozja w Bejrucie. Znane są przyczyny wybuchu

04.08.2020 19:51
Gigantyczna eksplozja w Bejrucie. Znane są przyczyny wybuchu
fot. Farid Halabi/Twitter Screenshot

Wybuch w stolicy Libanu. Gigantyczna eksplozja miała miejsce we wtorek, w Bejrucie – donoszą zagraniczne agencje. Sieć obiegło nagranie z momentu wybuchu, które mrozi krew w żyłach. Nad miastem unosi się potężna chmura dymu. Do mediów dotarły informacje o przyczynach wybuchu w Libanie. 

Wybuch w Bejrucie (Liban). Według początkowych relacji zagranicznych mediów, gigantyczna eksplozja wstrząsnęła we wtorek stolicą Libanu - Bejrutem. Jak podała agencja AFP, odgłos wybuchu był słyszany w kilku punktach miasta, a w wielu mieszkaniach powypadały szyby z okien.

Lokalne media przekazały, że mogły eksplodować materiały wybuchowe, zgromadzone w porcie w Bejrucie. Nad miastem unosi się potężna chmura dymu. Internet obiegły zaś wstrząsające nagrania z momentu eksplozji.

Według agencji Reuters są ranni.

Zobacz także

Wybuch w Bejrucie. Zakrwawieni ludzie wyciągani spod gruzów

Zaledwie chwilę później podano, że w Bejrucie miały miejsce dwie, potężne eksplozje.Według AFP są dziesiątki rannych. Telewizja Al-Dżazira pokazuje ogromne płomienie i chmury dymu nad miastem.

aljazeerascreen

fot. AlJazeera/Screenshot

Zobacz także

Wcześniej agencje i lokalne media pisały o jednej eksplozji, która miała miejsce prawdopodobnie w porcie w Bejrucie, gdzie magazynowane są materiały pirotechniczne. Według tych informacji wybuch był słyszany w wielu częściach miasta.

Zobacz także

Agencja AP przekazuje, że w centrum Bejrutu są poważne zniszczenia, w wielu budynkach wyleciały szyby z okien i posypały się sufity, a spod gruzów wyciągani są zakrwawieni ludzie.

Przyczyny wybuchu w Libanie

Z najnowszych informacji medialnych wynika, że eksplozja w Bejrucie była spowodowana pożarem w składzie materiałów wybuchowych, w tym także azotanu sodu. Został on skonfiskowany ze statku i był przechowywany od kilku miesięcy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Reuters/AFP