Zamknij

Podpalono samochód pracownika polskiej ambasady w Berlinie

23.02.2021 13:18
Berlin
fot. Bern James/Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Ambasada Polski w Niemczech potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do podpalenia samochodu pracownika tej placówki dyplomatycznej. Sprawcy tego czynu pozostają nieznani, podobnie jak motywy ich działania. 

Berlin. Do zdarzenia doszło w nocy w poniedziałku na wtorek przy ulicy Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części stolicy Niemiec. 

Berlin. Podpalono samochód pracownika polskiej ambasady

- Dziś w nocy nieznani sprawcy podpalili auto należące do pracownika naszej ambasady w Berlinie - potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową Dariusz Pawłoś, rzecznik prasowy ambasady. O sprawie poinformowano już  odpowiednie służby.

Zdjęcia spalonego pojazdu opublikował w mediach społecznościowych Cezary Gmyz, berliński korespondent Telewizji Polskiej:

Auto było oznakowane jako samochód dyplomatyczny. - Miało naklejkę CD (fr. corps diplomatique, korpus dyplomatyczny - PAP) - przekazała polska ambasada. Jak podała z kolei PAP, w tej sprawie placówka pozostaje w kontakcie z kilkoma wydziałami policji w Berlinie, w tym z wydziałem ochrony placówek dyplomatycznych.

RadioZET.pl/PAP/Twitter