Zamknij

Nożownik zaatakował w szkole. Nie żyje pięć osób, w tym troje dzieci

04.05.2021 18:20
Brazylia
fot. BandNews TV (screen)

Troje dzieci zginęło w ataku nożownika w szkole, w położonym na południu Brazylii stanie Santa Catarina. Oprócz nich śmierć ponieśli także nauczyciel oraz pracownik placówki. Sprawca ataku, który jest niepełnoletni, został zatrzymany - podał brazylijski portal informacyjny G1. Relacje mediów są jednak niejednolite - niektóre mówią o tym, zginął jeden nauczyciel i "kilkoro dzieci". 

Brazylia. Do ataku nożownika doszło w środę po południu w miejscowości Saudades położonym na południu kraju stanie Santa Catarina. Brazylijskie media podają, że sprawca - będący osobą niepełnoletnią - miał zostać zatrzymany. 

Lokalny portal Estadao donosi, że oprócz nauczyciela i trójki dzieci śmierć poniósł także jeden z pracowników placówki. Z kolei WP pisze, że sprawca zaatakował dzieci i nauczycieli maczetą. 

Jak z kolei podają inne brazylijskie portale oraz agencja Associated Press, w incydencie zginął jeden nauczyciel i "kilkoro dzieci". 

- Dotarliśmy tam, to była scena terroru. Udało mi się dostać do szkoły. Na podłodze leżał wciąż żywy mężczyzna a obok niego martwy nauczyciel i martwe dziecko - powiedział z kolei w rozmowie z portalem G1 miejska sekretarz edukacji Gisela Hermann.

"Dotarły do mnie katastrofalne wieści o rzezi w Saudades. Wyrażam solidarność z rodzinami, społecznością szkolną i wszystkimi mieszkańcami miasta" - napisał na Twitterze gubernator stanu Santa Catarina Carlos Moises. 

RadioZET.pl/PAP/brasil.estadao/com.br/Twitter/wp.pl/G1