Zamknij

Na Hawajach rozbił się helikopter. Odnaleziono 6 ciał

28.12.2019 09:46
hawaje
fot. Coast Guard /Associated Press/ East News

Ekipa ratunkowa pracująca na miejscu, gdzie odnaleziono wrak helikoptera turystycznego, który w czwartek wieczorem nie powrócił do bazy, odnalazła ciała 6 ofiar. Trwają poszukiwania siódmej osoby, która także znajdowała się na pokładzie - podały władze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wrak helikoptera został zlokalizowany w piątek wieczorem na szczycie jednej z gór na wyspie Kuai na Hawajach w pobliżu parku narodowego Koke'e przy kanionie Waimea - podała policja. Na pokładzie wycieczkowego helikoptera znajdowało się 7 osób wraz z pilotem.

Poszukiwania są utrudnione z powodu słabej widoczności i wzburzonego morza; ratownicy muszą też pokonywać stromiznę gór, wspinając się do wysokości 1300 metrów n.p.m.

Zobacz także

Pasażerami feralnego rejsu wycieczkowego, w trakcie którego miano podziwiać klifowe wybrzeże Na Pali na wyspie Kuai, były dwie rodziny. Wśród ofiar jest dwoje dzieci.

Informacja o odnalezieniu szczątków helikoptera została zamieszczona na Facebooku. Początkowo nie podawano czy ktokolwiek przeżył. W komunikacie policji wskazano tylko, że "trwają poszukiwania osób, które były na pokładzie helikoptera". Wciąż trwa ustalanie tożsamości i narodowości pasażerów.

Zobacz także

Maszyna należała do miejscowego operatora działającego pod szyldem "Safari Helicopters".

Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w czwartek po zachodzie słońca, gdy kierownictwo firmy zawiadomiło policję, że maszyna nie powróciła planowo do bazy i jest o 40 min. spóźniona.

Zobacz także

Helikopter, który rozbił się na Kuai to Europcopter AS350, wyposażony w specjalny elektroniczny nadajnik lokacyjny, który tym razem jednak nie zadziałał, co znacznie utrudniło poszukiwania.

RadioZET.pl/ PAP