Zamknij

Łukaszenka znosi wizy dla Polaków. Pobyt do 10 dni bez opłat

Redakcja
27.12.2017 18:32
Łukaszenka znosi wizy dla Polaków. Pobyt do 10 dni bez opłat
fot. Pixabay

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka przedłużył możliwość bezwizowego podróżowania po Białorusi do 10 dni. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 stycznia 2018 r.

Zagłosuj

Planujesz w przyszłości wybrać się na Białoruś?

Liczba głosów:

O zmianach poinformowała prezydencka administracja na swojej stronie internetowej. – Na terenie Brześcia i obwodu brzeskiego, a także Grodna i obwodu grodzieńskiego zwiększono ilość przejść granicznych, przez które będzie można wjechać na Białoruś bez konieczności posiadania wizy. Utworzono przejścia graniczne na dworcach kolejowych i lotniskach. Możliwy okres pobytu przedłużono do 10 dni – czytamy.

Poszerzenie stref bezwizowych

Pomysł ułatwienia turystom podróżowania po Białorusi wymyślony został przez gabinet prezydenta. Poza wydłużeniem możliwości pobytu, poszerzono również granicę stref bezwizowych. Do tej pory turyści mogli zobaczyć jedynie rejon grodzieński i teren Białoruskiego Parku Narodowego.

Ułatwienia dla turystów

Od nowego roku można będzie bez wizy zwiedzić miasto Brześć, oraz rejony brzeski, prużański, żabinkowski, kamieniecki i swisłocki. Wprowadzanie w życie ułatwień dla turystów rozpoczęło się w 2015 r., gdy utworzono pierwszą strefę bezwizową w Puszczy Białowieskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/euractiv.pl/strz