Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Narkotykowy kartel stracił kokainę wartą 378 milionów dolarów. Płynęła statkiem na Florydę

07.12.2017 22:12
xxx wiadomosci

Amerykańska Straż Przybrzeżna skonfiskowała ponad 12 ton czystej kokainy. Jej wartość rynkową wyceniono na 378 mln dolarów (1,3 mld złotych). To największy sukces służb antynarkotykowych od dłuższego czasu.

Narkotykowy kartel stracił kokainę wartą 378 milionów dolarów. Płynęła statkiem na Florydę fot. Screen z serialu "Narcos""
Zagłosuj

Uważasz, że narkotyki w małych ilościach powinny zostać zalegalizowane?

Kokaina została zabrana przemytnikom na wodach Morza Karaibskiego i Pacyfiku w ramach kilkunastu operacji antynarkotykowych. W ostatnim czasie nasilił się przemyt nielegalnych substancji drogą wodną – donoszą tamtejsze media, pisząc, że to historia rodem z popularnego serialu "Narcos".

12 ton czystej kokainy

Jak wynika ze śledztwa, bossowie amerykańskich mafii narkotykowych czekali na dostawę ponad 10 ton kokainy, która miała trafić głównie na Florydę. Amerykańska Straż Przybrzeżna zlokalizowała statek z wartym majątek ładunkiem, a przemytnicy zostali aresztowani.

Mafia straciła majątek

Jednostki Straży Przybrzeżnej znacznie zwiększyły w ostatnich miesiącach swą aktywność na Pacyfiku i na Morzu Karaibskim oraz liczbę kontrolowanych statków na tych wodach.

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń
Tagi