Zamknij

Nie żyje gwiazda Monty Pythona. ''Śmierć była niespodziewana"

30.12.2019 17:11
Neil Innes
fot. YouTube.com

Neil Innes nie żyje. Autor piosenek związany m.in. z grupą Monty Pythona zmarł w wieku 75 lat - poinformował w poniedziałek jego agent Nigel Morton. Neil Innes - brytyjski komik i muzyk, zmarł z przyczyn naturalnych w niedzielę późnym wieczorem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Z głębokim żalem i w smutku musimy ogłosić, że 29 grudnia 2019 roku zmarł Neil James Innes" - napisała w oświadczeniu rodzina muzyka. Dodała, że "śmierć była niespodziewana".

Neil Innes nie żyje. Kim był? 

Neil Innes zasłynął jako członek popularnego w latach 60. zespołu The Bonzo Dog Doo-Dah Band. Był współautorem jego przebojów, m.in. "I'm the Urban Spaceman" i "Death Cab for Cutie".

Innes w połowie lat 70. związał się z grupą Monty Pythona. Napisał piosenki do "Monty Pythona i Świętego Graala" z 1975 roku i wystąpił w tym filmie m.in. jako minstrel Sir Robina, którego grał Eric Idle.

Zobacz także

Można go było też oglądać w kilku rolach w "Żywocie Briana" Monty Pythona z 1979 roku i "Jabberwocky" (należącego do grupy Monty Pythona) Terry'ego Gilliama w 1977 roku. Neil Innes występował także z brytyjską grupą komików na scenach w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Bywał nazywany "siódmym Pythonem".

Ściśle współpracował z Idle'em. W latach 1975-1976 współtworzył z nim program komediowy "Rutland Weekend Television", a w 1978 r. premierę miał ich film "All You Need Is Cash" (znany również jako "The Rutles"). Innes i Idle zagrali w nim jedne z głównych ról - parodie Johna Lennona i Paula McCartneya. Innes napisał do tego obrazu 21 piosenek w stylu The Beatles.

RadioZET.pl/PAP