Zamknij

Niemcy: Alarm bezpieczeństwa na 14 lotniskach. Szykowano zamach terrorystyczny?

Redakcja
20.12.2018 17:29
Niemcy: Alarm bezpieczeństwa na 14 lotniskach. Szykowano zamach terrorystyczny?
fot. RadioZET

Policja Federalna ogłosiła alarm na 14 największych niemieckich lotniskach (w tym w Berlinie, Monachium, Hamburgu, Frankfurcie), po tym gdy kamery bezpieczeństwa zarejestrowały dziwne zachowanie grupy osób w porcie lotniczym w Stuttgarcie. Funkcjonariusze nie wykluczają, że przygotowywały one zamach terrorystyczny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trzy osoby zarejestrowane na kamerach bezpieczeństwa obserwowały lotnisko w Stuttgarcie. Co najmniej jedna z nich jest na policyjnej liście stwarzających zagrożenie islamistów - podaje agencja dpa.

Portal dziennika "Bild" powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa pisze, że ten sam mężczyzna tydzień temu został zauważony w samochodzie na niemieckich numerach w Paryżu przy lotnisku Charlesa de Gaulle'a, gdzie miał robić zdjęcia.

Niemiecka Policja Federalna (Bundespolizei) ogłosiła alarm bezpieczeństwa na 14 największych lotniskach w kraju.

Zobacz także

Londyn. Paraliż lotniska Gatwick

W środę wieczorem zamknięto londyńskie lotnisko Gatwick, gdy w pobliżu zauważono dwa drony. Port lotniczy otwarto na krótko około godziny 3 nad ranem w czwartek, ale z powodu kolejnego drona zamknięto je już po 45 minutach. 

Zamknięcie Gatwick naraziło na poważne niedogodności dziesiątki tysięcy pasażerów. Samoloty kierowane są na inne lotniska, oba terminale są pełne ludzi, z których wielu spędziło tam noc na ławkach i na podłodze.

RadioZET.pl/PAP/DG