Zamknij

Dramat w Niemczech. Imigranci zgwałcili i zamordowali 14-latkę

Redakcja
07.06.2018 23:16
Polizei
fot. Shutterstock

Nie żyje 14-letnia Susanna z Moguncji. Nastolatka została zgwałcona i zamordowana. Policja podejrzewa, że przerażającej zbrodni dokonało dwóch mieszkańców ośrodka dla uchodźców. Jednemu z nich udało się uciec.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

22 maja br. niemieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 14-letniej mieszkanki Moguncji. Dziewczynka nie wróciła z wieczornego spotkania z przyjaciółmi w centrum Wiesbaden. Niestety po dwóch tygodniach poszukiwań śledczy znaleźli ukryte ciało nastolatki przy torach kolejowych. Z opublikowanego przez prokuraturę komunikatu wynika, że Susanna została zgwałcona i zamordowana.

14-latka z Moguncji zamordowana 

Prokuratura z Wiesbaden podejrzewa, że za zbrodnię odpowiedzialni są 20-letni uchodźca z Iraku i 35-letni obywatel Turcji. Mężczyźni mieszkali w miejscowych ośrodkach dla uchodźców. Irakijczyk zbiegł policji.

Zobacz także

To nie pierwszy przypadek brutalnego morderstwa w Niemczech, którego dokonali imigranci. W grudniu 2017 roku na radiozet.pl. opisaliśmy zdarzenie z  miejscowości Kandel na terenie kraju związkowego Nadrenia-Palatynat.

Imigrant z Afganistanu pchnął wówczas nożem swoją byłą 15-letnią dziewczynę. Porzucony Abdul B. groził swojej byłej sympatii w internecie, telefonicznie i osobiście. Afgańczyk przyjechał do Niemiec w kwietniu 2016 roku jako nieletni uchodźca bez opiekunów. 

RadioZET.pl/Onet/Deutsche Welle/DG