Zamknij

Nietypowe żądanie sprawcy masakry w Sztokholmie. Jego obrońca ma być...

Redakcja
10.04.2017 20:27
Nietypowe żądanie sprawcy masakry w Sztokholmie. Jego obrońca ma być...
fot. Twitter

To już szczyt bezczelności! Rachamat Akiłow, który porywając ciężarówkę bestialsko zamordował cztery osoby, żąda teraz, aby zamieniono mu obrońcę. Ten ma być, tak jak zatrzymany terrorysta, sunnitą. Posiedzenie sądu w sprawie 39-letniego Uzbeka odbędzie się we wtorek 11 kwietnia i będzie tłumaczone na język rosyjski. Wokół sprawy jest wiele kontrowersji, jednak wniosek mordercy o sunnickiego obrońcę został już oddalony.

Zagłosuj

Czy zamachowiec powinien mieć obrońcę sunnitę?

Liczba głosów:

Jak donosi Polska Agencja Prasowa - Sąd rejonowy w Sztokholmie odrzucił w poniedziałek wniosek Uzbeka o wymianę przydzielonego mu obrońcy z urzędu, Johna Erikssona, na adwokata, który jest sunnitą. Sędzia uznał jednak jego prośbę za bezzasadną.

W poniedziałek do sądu rejonowego w Sztokholmie wpłynął w poniedziałek wniosek o areszt dla Uzbeka. – Akiłow może dokonać kolejnych przestępstw – argumentował prokurator. Jak donoszą szwedzkie media, Akiłow podczas wstępnego przesłuchania przyznał się do uprowadzenia ciężarówki i próby rozjechania nią jak największej ilości ludzi.

Zobacz także

Według dziennika "Expressen", mężczyzna zapoznał się wcześniej z miejscem, w którym planował przeprowadzić zamach. Gazeta podała, że powiedział śledczym, iż "jest zadowolony z tego, co zrobił" i "z dokonania tego, czego chciał dokonać". Już w sobotę dziennik informował, że podczas zatrzymania w piątek, kilka godzin po zamachu, mężczyzna powiedział: "To ja to zrobiłem" – donosi PAP.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz