Nietypowe żądanie sprawcy masakry w Sztokholmie. Jego obrońca ma być...

10.04.2017 20:27

To już szczyt bezczelności! Rachamat Akiłow, który porywając ciężarówkę bestialsko zamordował cztery osoby, żąda teraz, aby zamieniono mu obrońcę. Ten ma być, tak jak zatrzymany terrorysta, sunnitą. Posiedzenie sądu w sprawie 39-letniego Uzbeka odbędzie się we wtorek 11 kwietnia i będzie tłumaczone na język rosyjski. Wokół sprawy jest wiele kontrowersji, jednak wniosek mordercy o sunnickiego obrońcę został już oddalony.

Nietypowe żądanie sprawcy masakry w Sztokholmie. Jego obrońca ma być... fot. Twitter
Zagłosuj

Czy zamachowiec powinien mieć obrońcę sunnitę?

Jak donosi Polska Agencja Prasowa - Sąd rejonowy w Sztokholmie odrzucił w poniedziałek wniosek Uzbeka o wymianę przydzielonego mu obrońcy z urzędu, Johna Erikssona, na adwokata, który jest sunnitą. Sędzia uznał jednak jego prośbę za bezzasadną.

W poniedziałek do sądu rejonowego w Sztokholmie wpłynął w poniedziałek wniosek o areszt dla Uzbeka. – Akiłow może dokonać kolejnych przestępstw – argumentował prokurator. Jak donoszą szwedzkie media, Akiłow podczas wstępnego przesłuchania przyznał się do uprowadzenia ciężarówki i próby rozjechania nią jak największej ilości ludzi.

Według dziennika "Expressen", mężczyzna zapoznał się wcześniej z miejscem, w którym planował przeprowadzić zamach. Gazeta podała, że powiedział śledczym, iż "jest zadowolony z tego, co zrobił" i "z dokonania tego, czego chciał dokonać". Już w sobotę dziennik informował, że podczas zatrzymania w piątek, kilka godzin po zamachu, mężczyzna powiedział: "To ja to zrobiłem" – donosi PAP.

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń