Zamknij

Tsunami uderzyło w trakcie koncertu. Zginęły dwie osoby. Przerażające nagranie [WIDEO]

Redakcja
23.12.2018 15:05

Co najmniej 222 osoby zginęły, 843 zostały ranne, a 28 zaginęło w wyniku uderzenie fal tsunami w Indonezji. Wśród ofiar są basista oraz menedżer azjatyckiego boysbandu Seventeen. W mediach społecznościowych pojawiło się dramatyczne nagranie z koncertu. 

Tsunami uderzyło w trakcie koncertu. Zginęły dwie osoby. Przerażające nagranie [WIDEO]
fot. Twitter screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje CNN, wokalista zespołu we wzruszającym nagraniu na Instagramie potwierdził śmierć menadżera i basisty Seventeen. Pozostała część zespołu ma niewielkie obrażenia ciała. 

Na dramatycznym nagraniu z koncertu widać, jak fala uderzeniowa tsunami zmiata z powierzchni ziemi scenę oraz stojących przed nią fanów boysbandu. W trakcie koncertu rannych zostało kilkanaście osób.  

Tsunami w Indonezji 

Według indonezyjskich władz i mediów przyczyną tsunami były najpewniej wstrząsy i osunięcia dna morskiego po piątkowej erupcji wulkanu Krakatau. Słup popiołu wzbił się na wysokość 400 metrów. Władze ostrzegły, że nikt nie powinien zbliżać się do wulkanu na odległość mniejszą niż dwa kilometry.

Według indonezyjskiej Agencji Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMGK) fale tsunami uderzyły w wybrzeża Cieśniny Sundajskiej, w tym na plaże w rejonie Pandeglang, Serang i Lampung w prowincji Banten na zachodnim krańcu Jawy. Są wśród nich kurorty bardzo popularne wśród zagranicznych turystów. W samym Lampung zginęło co najmniej 35 ludzi.

Zobacz także

Krakatau, jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie, w ostatnich miesiącach wybuchał wielokrotnie. Nadwodna część Krakatau tworzy wyspę o pow. 10,5 km kw. w Cieśninie Sundajskiej. Ostatni wielki wybuch Krakatau miał miejsce w sierpniu 1883 r., powodując serię fal tsunami. W wyniku tego śmierć poniosło 36 tys. ludzi.

RadioZET.pl/CNN/PAP/DG