Zamknij

Wybuch w szpitalu na Ukrainie. Zginął pacjent, drugi jest mocno poparzony

27.02.2021 17:34
Wybuch w szpitalu, jedna osoba zginęła
fot. screen Ukrinform.ua

W szpitalu w ukraińskich Czerniowcach doszło w sobotę do silnej eksplozji – podały lokalne władze. Wybuchła aparatura na oddziale zakaźnym, gdzie leczeni są pacjenci z Covid-19. Ze wstępnych doniesień wynika, że zginęła jedna osoba, a kolejny pacjent jest ranny.

Wybuch w szpitalu w Czerniowcach, w południowo-zachodniej części Ukrainy. W lecznicy miało dojść do eksplozji aparatu tlenowego na oddziale z pacjentami chorymi na Covid-19.

O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała zastępca przewodniczącego obwodowej administracji państwowej w obwodzie czerniowieckim, Natalia Husak. Eksplozje potwierdziła następnie czerniowiecka policja.

Ukraina: Wybuch w szpitalu. Jedna osoba zginęła, drugi pacjent jest mocno poparzony

"W szpitalu miejskim był wybuch. Są ofiary" - napisała Husak. "Już jestem na miejscu. Zajmuję się przewożeniem pacjentów do innych placówek" - dodała. Cały oddział chorób zakaźnych został objęty ewakuacją. Przeniesiono łącznie 20 pacjentów. Początkowo podawano, że zginęły dwie osoby. Obwodowe służby ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdziły zgon jednej osoby. Druga jest poważnie ranna.

Podczas pożaru na oddziale znajdowały się 4 osoby, z których dwie nie odniosły żadnych obrażeń. Mężczyzna, który zginął w pożarze, miał 76 lat. Z kolei 77-letni poszkodowany przebywa na oddziale intensywnej terapii, ma poparzone 70 proc. powierzchni ciała. Pożar po wybuchu trwał nie dłużej niż 15 minut i został szybko ugaszony.

RadioZET.pl/PAP/Chernivtsy.eu/