Obserwuj w Google News

Prof. Roman Kuźniar: żaden kraj nie ma tak wybitnych himalaistów jak Polska

Redakcja
1 min. czytania
12.02.2018 20:03
Zareaguj Reakcja

Poniedziałkowym gościem w Popołudniu z Radiem ZET był prof. Roman Kuźniar, który skomentował szanse wejścia Polaków zimą na K2, oraz w kontekście wspinaczki odniósł się do naszych problemów w relacjach z Izraelem.

Prof. Roman Kuźniar: żaden kraj nie ma tak wybitnych himalaistów jak Polska
fot. Radio ZET

Politolog, dyplomata, były doradca Bronisława ds. międzynarodowych, a prywatnie miłośnik gór, alpinista i podróżnik twierdzi, że nie wszystko zależy od naszych himalaistów. – Nie da się powiedzieć czy K2 wpuści naszych. To góra sama puszcza, choć Polacy są najlepszą ekipą na świecie, nikt takiej nie ma – mówił, dodając, że polscy himalaiści to prawdziwy, światowy „dream team”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Himalaje, a sprawa relacji z Izraelem

Himalaiści pod K2 muszą wyczekiwać tzw. okna pogodowego, takiego samego, jakie zdaniem prof. Kuźniara, dostali Polacy po 1989 roku. – Nadepnęliśmy Izraelowi na bardzo bolesny odcisk. Nie powinniśmy tego robić – mówił gość Popołudnia z Radiem ZET.

Oto fragment programu:

RadioZET.pl/strz