Obserwuj w Google News

Tragiczny wypadek na obwodnicy. Nie żyją już trzy osoby, kolejne są ranne

2 min. czytania
21.06.2023 06:43
Zareaguj Reakcja

Trzy osoby nie żyją, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło w środę o wczesnym poranku na obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej (woj. małopolskie). Początkowo informowano o dwóch ofiarach kraksy.

Dąbrowa Tarnowska, wypadek na obwodnicy
fot. screen: Ochotnicza Straż Pożarna w Smęgorzowie/Facebook

Tragiczny wypadek wydarzył się w środę nad ranem na drodze krajowej nr 73e. Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze, która jest obwodnicą Dąbrowy Tarnowskiej, zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Jak podała potem oficer prasowa policji w Dąbrowie Tarnowskiej Ewelina Fiszbain, na obwodnicy tego miasta zderzyły się czołowo osobowy volkswagen sharan, którym podróżowało czworo obywateli Rumunii oraz dostawczy volkswagen LT kierowany przez mieszkańca powiatu dąbrowskiego.

Dąbrowa Tarnowska. Tragiczny wypadek na obwodnicy

Pomimo udzielenia pomocy medycznej dwie osoby podróżujące samochodem osobowym: 35-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna zmarły na miejscu wypadku. Pozostałe trzy ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Tam zmarł trzeci z pasażerów osobowego volkswagena. Według policji wszystkie ofiary śmiertelne to obywatele Rumunii.

Lokalny „Kurier Tarnowski” poinformował nad ranem, że w wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a kolejne trzy zostały ranne. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR, a w akcji ratunkowej brały udział cztery jednostki strażackie (Tarnów, Dąbrowa Tarnowska) oraz trzy kolejne jednostki ochotnicze.

"Pomimo wysiłków ratowników nie udało się przywrócić funkcji życiowych u dwóch najciężej poszkodowanych osób" - podał serwis 112Tarnow.pl na Facebooku.

Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Ruch z obwodnicy jest przekierowany i prowadzony przez centrum miasta. GDDKiA szacowało, że utrudnienia zakończą się około godziny 8 rano.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Kurier Tarnowski Facebook