Tragiczny pożar przy rozpalaniu w piecu. Nie żyje 16-latka

10.03.2023 17:42

Tragedia we wsi Duszna Górka w Wielkopolsce. Nie żyje 16-letnia dziewczyna poszkodowana w pożarze, jaki wybuchł w czwartek w budynku wielorodzinnym – poinformował w piątek rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala lekarz Adam Stangret.

Pogotowie
fot. Shuttestock

Do pożaru w domu wielorodzinnym we wsi Duszna Górka koło Krotoszyna doszło 9 marca przed godziną 14. Kobieta zawiadomiła straż pożarną o wybuchu podczas próby rozpalania pieca.

Duszna Górka. Ranna 16-latka zmarła w szpitalu

Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu jest matka uwięziona z dwojgiem dzieci w wieku 10 i 16 lat. Ogień odciął im drogę ucieczki. Sąsiadom udało się uratować jedynie chłopca poprzez wybicie szyby w oknie. Strażacy wynieśli kobietę i jej córkę.

– Osoba, która zgłaszała pożar poinformowała, że jest uwięziona w mieszkaniu, ponieważ w pomieszczeniu, w którym przebywa, zamontowane są kraty, a za drzwiami ogień odciął jej drogę ewakuacji. Strażacy użyli specjalnego sprzętu hydraulicznego i przecięli kraty w oknach. Kobietę i jej córkę udało się uwolnić – relacjonował rzecznik krotoszyńskiej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Patryas.

Rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala Adam Stangret, gdzie trafiły ofiary pożaru, poinformował w piątek, że 16-letnia dziewczyna zmarła. Prokuratura wszczęła w sprawie śledztwo. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP