Obserwuj w Google News

Nawałnica przeszła nad miastem, woda zagraża mieszkańcom. "Sytuacja jest bardzo zła"

2 min. czytania
17.08.2023 23:00
Zareaguj Reakcja

Przez Dolny Śląsk przeszły potężne ulewy. W Jeleniej Górze po nawałnicy woda zalała ulice i posesje. Służby szykują worki z piaskiem, by woda nie dostała się do domów mieszkańców.

podtopienia po ulewach
fot. Facebook.com/JerzyLuzniak2018

Burze przeszły przez województwo dolnośląskie. W Jeleniej Górze intensywne opady deszczu spowodowały błyskawiczny przybór wody w dzielnicy Maciejowa. Wylała Radomierka - potok będącym prawym dopływem Bobru.

Jelenia Góra. Podtopienia po ulewach

O kryzysowej sytuacji władze powiadomiły na oficjalnej stronie miasta. Na miejscu interweniują strażacy PSP, strażacy ochotnicy z Wiejskiej, Sobieszowa, Jagniątkowa, przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

"Szykowane są worki z piaskiem, by woda nie dostała się do domów mieszkańców tej części Jeleniej Góry" - poinformowano we wpisie udostępnionym przez prezydenta miasta Jerzego Łużniaka.

Jak podaje Radio Wrocław, pod wodą znalazła się m.in. część drogi przez miejscowość oraz niżej położone domy. "W niektórych z nich sytuacja jest bardzo zła. Radomierka niesie dużo wody, zarówno tej z niedawnej nawałnicy, jak i spływającej przez mniejsze potoki z gór" - czytamy.

- Na ul. Wrocławskiej woda wylała z koryta i zalała część posesji po prawej stronie wzdłuż drogi, patrząc od wyjazdu od miasta. Teraz opadła już o około 30 cm - przekazał kpt. Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

"Dziękuję za szybkie i skuteczne działania podjęte przez wszystkie służby ratunkowe. Zawsze można na was liczyć" - napisał prezydent Jeleniej Góry na Facebooku. Po godz. 21 zamieścił zdjęcia, z których wynika, że prace służb wciąż trwają.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio Wrocław/"Gazeta Wyborcza"