Obserwuj w Google News

Groźne burze nad Polską. Piorun poraził człowieka. Nie żyje

1 min. czytania
02.05.2023 17:38
Zareaguj Reakcja

32-latek został rażony piorunem w gminie Budzów w województwie małopolskim. Życia młodego mężczyzny nie udało się uratować - przekazały lokalne media. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Synoptycy ostrzegali również przed burzami.

Śmigłowiec LPR
fot. ilustracyjne. NewsLubuski/East News

Małopolskie media poinformowały o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w Palczy w gminie Budzów. 32-letni mężczyzna został rażony piorunem. Niestety, ratownikom nie udało się go uratować.

Palcza. 32-latek zmarł od uderzenia pioruna

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do tragedii doszło podczas prac gospodarczych. Młody mężczyzna miał obsługiwać zagęszczarkę w momencie utwardzania dojazdu do posesji. Według świadków u 32-latka miało dojść do zatrzymania krążenia. 

Na miejsce wezwano policję, zespół ratownictwa medycznego, straż pożarną, a następnie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo 40-minutowej reanimacji, mężczyzna nie przeżył. Lekarz stwierdził zgon.

Groźna pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia

Przypomnijmy, że w Polsce obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Niewykluczone są również burze. Alerty IMGW są ważne w województwach:

  • śląskim, w powiatach południowych;
  • małopolskim, we wszystkich powiatach poza tymi położonymi na północy regionu;
  • podkarpackim, w powiatach położonych na zachodzie regionu;
  • lubelskim, w powiatach janowskim i biłgorajskim.
Redakcja poleca

RadioZET.pl/beskidzka24.pl