Obserwuj w Google News

Tragiczna śmierć niedoszłego posła PSL. Tomasz Jakacki zginął w porshe. Prokuratura podjęła decyzję

2 min. czytania
30.06.2023 13:10
Zareaguj Reakcja

Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem podjęła decyzję po tragicznym wypadku z z końcówki stycznia br. na drodze S8. W porsche zginęli wszyscy: niedoszły, 36-letni poseł PSL Tomasz Jakacki, 34-letni lekarz Dariusz Kapica i 29-letni Łukasz P. Śledztwo umorzono.

Wypadek na S8
fot. PAP

Jest decyzja prokuratury po  tragicznym wypadku z 29 stycznia br. Na trasie S8 w osobowym porsche jechało trzech mężczyzn: niedoszły poseł PSL Tomasz Jakacki, lekarz Dariusz Kapica i Łukasz P. Wszyscy zginęli, kiedy samochód najechał na tył poprzedzającego ich, litewskiego tira.

Śmierć na S8. Prokuratura umorzyła śledztwo

Porsche zderzyło się z TIR-em na trasie z Warszawy do Białegostoku, na wysokości miejscowości  Sikory Pawłowięta. Samochody jechały w tym samym kierunku, porsche uderzyło w tył naczepy ciężarówki. Analiza śledczych wykazała, że do wypadku doszło wprost z winy kierowcy Porsche: jechał zbyt szybko. Do tego żaden z obecnych na podkładzie mężczyzn nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Redakcja poleca

"W śledztwie kluczowe były opinie biegłych różnych specjalności, w tym eksperta z zakresu ruchu drogowego. Po zapoznaniu się z zebranymi w sprawie dowodami uznał on, że przyczyną wypadku była zbyt duża, wręcz niebezpieczna prędkość, z jaką jechało porsche. Z opinii biegłego wynikało jednoznacznie, że odpowiedzialnym za wypadek był kierowca tego auta i jego zachowanie na drodze oraz że nie przyczynił się do tego kierowca litewskiej ciężarówki, który jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego" - czytamy w raporcie podsumowującym. Tym samym, w związku ze śmiercią kierowcy, postępowanie umorzono. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Tomasz Jakacki w 2018 r. uzyskał mandat radnego (z poparcia PSL), a rok później ubiegał się o mandat posła - z poparcia tej samej partii. Wtedy jednak mandatu nie uzyskał. Z wykształcenia był technikiem weterynarii, mieszkał w gminie Śniadowo w województwie podlaskim.

RadioZET.pl