Wypadek tira. Wjechał w dom
  • 4325432634632653
  • t43trytwt432t532r23
  • r43t34t42f32rf321e132e2
  • 4 Zobacz
fot. screen Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie/Facebook

Strażakom z Ostródy udało się wyciągnąć tira, który we wsi Mojtyny uderzył w dom i zakleszczył się - poinformował PAP oficer prasowy straży pożarnej w Mrągowie Jakub Tutka. Mieszkańcom domu nic się nie stało, 55-letni kierowca tira został opatrzony na miejscu.

Fatalny wypadek tira w Mojtynach w woj. warmińsko-mazurskim. Pojazd wypadł z drogi i wbił się w przydrożny dom w sobotę 21 stycznia przed południem.

- Udało się wyciągnąć tira, który wbił się w dom. Strażacy z Ostródy dysponują autem, które dało radę to zrobić. Czekamy na decyzję nadzoru budowlanego, czy dom nadaje się do mieszkania - powiedział PAP Jakub Tutka z mrągowskiej straży pożarnej.

Wypadek w m. Mojtyny. Tir wbił się w dom

Do wypadku doszło w miejscowości między Mrągowem a Rozogami. Mieszkańcom domu nic się nie stało, 55-letniego kierowcę tira opatrzono na miejscu. - Potem pani wójt zawiozła do szpitala mieszkankę domu, zrobiła to w związku z innymi chorobami tej pani, pewnie stres nie był tu obojętny - podał Tutka.

W ocenie policji do wypadku doszło, ponieważ kierowca ciężarówki jechał zbyt szybko, wpadł w poślizg i zjechał na pobocze, a potem uderzył w dom. Na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych przez strażaków i świadków wypadku widać, że tir wbił się w dom całą kabiną - przebił frontową ścianę. Po wyciągnięciu auta z budynku kabina samochodu była wypełniona gruzem i cegłami. Jedna ściana domu została kompletnie zburzona.

W Warmińsko-Mazurskim od rana intensywnie pada śnieg, odnotowuje się też silniejsze porywy wiatru. W wielu miejscach samochody mają problemy z podjechaniem na wzniesienia, ślisko jest na chodnikach, zasypane są drogi lokalne i osiedlowe.

RadioZET.pl/PAP - Joanna Kiewisz-Wojciechowska