Obserwuj w Google News

Otrucie S. Skripala. Córka b. szpiega wydała oświadczenie

Redakcja
1 min. czytania
05.04.2018 17:11
Zareaguj Reakcja

Julia Skripal, córka b. rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala, która wraz z nim została 4 marca zaatakowana w Anglii z użyciem broni chemicznej, zapewniła w czwartek, że czuje się coraz lepiej, oraz poprosiła o uszanowanie prywatności jej samej i jej rodziny.

Skripal
fot. AFP/East News

W oświadczeniu wydanym za pośrednictwem londyńskiej policji, która prowadzi śledztwa w sprawie ataku, 33-letnia Skripal napisała, że "cała ta sytuacja jest dość dezorientująca".

Prośba o uszanowanie prywatności

"Odzyskałam świadomość ponad tydzień temu i z każdym dniem mam coraz więcej siły. (...) Mam nadzieję, że uszanują państwo prywatność moją i mojej rodziny w czasie rekonwalescencji" - głosi komunikat.

Otrucie Siergieja Skripala: Tajemniczy Rosjanin w samolocie i konto bankowe NOWE FAKTY

Wyraziła wdzięczność za okazane jej zainteresowanie i otrzymane życzenia powrotu do zdrowia. Podziękowała też mieszkańcom Salisbury za pomoc udzieloną jej i jej ojcu oraz personelowi miejscowego szpitala, w którym zapewniono im opiekę medyczną.

B. rosyjski szpieg i jego córka otruci

Siergiej Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia trafili do szpitala w stanie krytycznym 4 marca, gdy znaleziono ich nieprzytomnych na ławce w centrum handlowym w Salisbury na południowym zachodzie Anglii. W toku śledztwa brytyjskie władze uznały, że zostali oni zaatakowani opracowanym za czasów ZSRR bojowym środkiem trującym typu Nowiczok.

Wielka Brytania wydala rosyjskich dyplomatów. Chodzi o otrucie Skripala

Próba zabójstwa Skripala, byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, który przeszedł na stronę brytyjską, wywołała największy kryzys w relacjach Wielkiej Brytanii z Rosją od zakończenia zimnej wojny.

RadioZET.pl/PAP/MP