Obserwuj w Google News

Wybuch gazu w budynku. Zawalił się sąsiedni dom. 2 osoby nie żyją

1 min. czytania
20.05.2021 17:23
Zareaguj Reakcja

Tragiczny wypadek w Seulu. Dwie osoby zginęły, a sześć zostało rannych po tym, jak zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki, a następnie jedna z nich uderzyła w budynek, powodując wybuch gazu i zawalenie się sąsiedniego domu. Tożsamość ofiar nie została dotąd potwierdzona.

katastrofa budowlana w Seulu
fot. AP /Associated Press /East News (zdjęcie ilustracyjne)

Seul. Do wypadku doszło przed południem czasu miejscowego w południowo-zachodniej części stolicy Korei Płd. – wynika z informacji przekazanych przez policję i straż pożarną.

Uderzenie ciężarówki w pięciopiętrowy budynek uszkodziło rury i spowodowało wyciek gazu. W wyniku wybuchu zawalił się przyległy, jednopiętrowy budynek. Pod gruzami znaleziono ciała dwóch kobiet.

Seul. Ciężarówka uderzyła w budynek, wybuchł gaz. Zawalił się sąsiedni dom

Z analizy nagrań monitoringu wynika, że jedna z kobiet została uderzona przez ciężarówkę, a druga w chwili wypadku przebywała w budynku. Tożsamość ofiar nie została dotąd potwierdzona.

Sześć innych osób, w tym kierowcy ciężarówek, odniosło lekkie obrażenia i zostały przewiezione do szpitali. Gaszenie pożaru zajęło strażakom nieco ponad trzy godziny. Władze prowadzą dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/ PAP/ Yonhap