Obserwuj w Google News

Tragiczna śmierć turystki. Zaatakował ją rekin

2 min. czytania
03.07.2022 11:50
Zareaguj Reakcja

W Egipcie nieopodal znanego kurortu Hurghada 68-letnią Austriaczkę zaatakował rekin. Kobieta straciła rękę i nogę. Turystka trafiła do szpitala, ale z powodu odniesionych ran zmarła. Władze w Egipcie zamknęły plażę na trzy dni.

atak rekina w Egipcie
fot. Twitter/@Mousacisse1

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sahl Hasheesh, blisko popularnego kurortu Hurghada w  Egipcie. Kobietę zaatakował rekin, kiedy była w wodzie. Jak poinformował pracownik szpitala, kobieta w wyniku ataku straciła rękę i nogę.

Atak rekina w Egipcie. Nie żyje turystka

- Była ledwo żywa, gdy ją przywieźli do szpitala. Próba reanimacji nie powiodła się – cytował słowa ratownika medycznego "Daily Mail".

Władze lokalne, gdzie znajduje się kurort, zakazały wszelkich działań na morzu przez trzy dni. Chodzi o pływanie, nurkowanie, surfowanie itp. Gubernator miał też zarządzić zamknięcie wód u wybrzeży Hurghady dla łodzi rybackich.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które ma przedstawiać atak rekina na kobietę. Do zdarzenia miało dojść blisko brzegu. Na wideo widać, że woda wokół kobiety zmienia kolor na czerwony od krwi, a przebywający na pobliskim molo ludzie rzucają w stronę kobiety urządzenie pozwalające unosić się na wodzie.

Ataki rekinów w Egipcie

Ataki rekinów w Egipcie są rzadkie, ale w Morzu Czerwonym występują ponad 44 gatunki ryb, z których niektóre mogą być śmiertelnie groźne. Najczęściej spotykane są rekiny szare rafowe, które pływają na płytkich wodach.

Redakcja poleca

W październiku 2020 roku 12-letni ukraiński chłopiec na wakacjach w Egipcie i jego przewodnik turystyczny stracili kończyny po ataku rekina. Oboje potrzebowali amputacji po incydencie w kurorcie Ras Muhammad nad Morzem Czerwonym.

W 2010 roku w Szarm el-Szejk miało miejsce pięć ataków rekinów. Rannych zostało trzech Rosjan, jeden Ukrainiec i jeden niemiecka turystka - Renata Seifert, która zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

RadioZET.pl/Daily Mail