Obserwuj w Google News

Żebraczki pobiły się na pl. św. Piotra. Spod ubrań wypadły im...sztuczne garby

1 min. czytania
12.09.2019 10:22
Zareaguj Reakcja

Dwie żebraczki z placu św. Piotra pokłóciły się o pieniądze ofiarowane przez jedną z turystek. Kłótnia przybrała dramatyczny przebieg, bo w pewnym momencie kobiety zaczęły okładać się kijami. Tak mocno, że obydwu wypadły spod ubrań...sztuczne garby. 

Watykan
fot. Plac św. Piotra w Rzymie/Wikimedia.Commons

Do tej kuriozalnej sytuacji doszło w poniedziałek na obleganym przez ludzi placu św. Piotra w Watykanie. Dwie żebrzące tam staruszki pokłóciły się o pieniądze ofiarowane przez jedną z turystek. Sprzeczka przerodziła się w gwałtowną kłótnię pełną wyzwisk i obelg, ale to nie wszystko. Nagle kobiety zaczęły...okładać się laskami. Całe zdarzenie zostało nagrane i udostępnione w sieci:

W pewnym momencie obydwu wypadają spod ubrań...sztuczne garby. Ostatecznie jednak przeciwniczki doszły do wniosku, że walka na środku pełnego turystów placu nie ma sensu i (chyba) zawarły ugodę. Pod koniec nagrania widać też, jak do akcji wkracza obydwie upomniał także jeden z oficerów bezpieczeństwa, który najprawdopodobniej wyprasza kobiety z terenu placu. 

Franciszek zaprosił na uroczysty posiłek 3 tysiące ubogich i bezdomnych

Włoskie media zauważają, że fałszywi żebracy to prawdziwa plaga w takich miejscach jak Watykan. Takie osoby, udające chorych i potrzebujących. nabierają turystów, licząc na przypływ ich dobroci, spowodowany kontaktem z obiektami sakralnymi. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter