Obserwuj w Google News

Kolizja z udziałem samolotu PLL LOT. "Ciężarówka uderzyła w polską maszynę"

1 min. czytania
28.12.2021 18:23
Zareaguj Reakcja

Do kolizji samolotu PLL LOT i ciężarówki doszło na płycie lotniska Heathrow w Wielkiej Brytanii. Uszkodzeniu uległo skrzydło maszyny. Lot do Polski został odwołany.

kolizja samolotu LOT
fot. Twitter.com/MZulqarnainBut1

We wtorek na lotnisku Heathrow pod Londynem samochód ciężarowy obsługujący port lotniczy uderzył w samolot polskich linii LOT. Uszkodzony samolot to Boeing 737-8 MAX, który miał wylecieć do Warszawy. Na miejsce wypadku przyjechała lotniskowa straż pożarna. Nikt nie został poszkodowany.

Linia została zmuszona do odwołania lotu powrotnego do Polski. W mediach społecznościowych pojawiło się wideo z miejsca wypadku oraz zdjęcia, na których widać uszkodzone skrzydło. Zniszczeniu uległa także skrzynia ładunkowa ciężarówki.

Kolizja z udziałem polskiego samolotu LOT na lotnisku Heathrow

"Ciężarówka agenta handlingowego uderzyła w polską maszynę, uszkadzając winglet (sharklet), czyli skrzydełko aerodynamiczne znajdujące się na końcu skrzydła samolotu" - czytamy w komunikacie biura prasowego PLL LOT, cytowanego przez polsatnews.pl.

Redakcja poleca

Dodano, że "aktualnie wciąż trwa usuwanie usterek". Przekazano także, że maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT "zostanie przetransportowana do Polski lotem technicznym najszybciej, jak będzie to możliwe".

Lot do Warszawy został anulowany, a bilety pasażerów przebukowano na inne rejsy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/polsatnew.pl/aviation24.be/Twitter