Obserwuj w Google News

Nie żyje 11-latek postrzelony na polowaniu. Pocisk trafił w klatkę piersiową

1 min. czytania
23.11.2022 14:38
Zareaguj Reakcja

11-latek został postrzelony podczas polowania na jelenie w hrabstwie Green Lake w USA. Chłopca z raną postrzałową klatki piersiowej przewieziono do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Polowanie
fot. Shutterstock

Jak podają amerykańskie media, do tragedii doszło w trakcie otwarcia sezonu polowań na jelenie. Brał w nim udział m.in. 11-letni uczeń szkoły z małego miasteczka Berlin w stanie Wisconsin.

USA. Nie żyje 11-latek postrzelony na polowaniu

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że chłopiec został postrzelony przez 41-latka. Oboje mieli należeć do tej samej grupy myśliwskiej. Mężczyzna na tylnym siedzeniu samochodu próbował rozładować broń. Karabin niespodziewanie wystrzelił, a pocisk trafił w klatkę piersiową 11-latka.

Redakcja poleca

Szóstoklasista natychmiast został przetransportowany do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. – Nasze myśli i modlitwy kierujemy do rodziny i przyjaciół Thoma, pracowników szkoły i mieszkańców Berlina – powiedział nadinspektor policji Emmett Durtschi. 

Inauguracja sezonu polowań na jelenie w Wisconsin trwa dziewięć dni i cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Rok temu w polowaniach wzięło w udział ponad pół miliona osób.

RadioZET.pl