Zamknij

Biedronka wprowadziła własną tarczę antyinflacyjną. Zamroziła ceny do czerwca

13.04.2022 12:59

„Tarcza Biedronki Antyinflacyjna” to zobowiązanie do niepodnoszenia cen najczęściej kupowanych produktów do końca czerwca 2022 roku. Dyskont spożywczy obiecał ponadto, że jeśli klient znajdzie ten sam lub porównywalny produkt w niższej regularnej cenie w sklepie konkurencyjnym, Biedronka zwróci mu różnicę.

materiały prasowe
fot. Biedronka

Tarcza antyinflacyjna wprowadzona przez rząd to przede wszystkim tymczasowe obniżenie stawek podatków, dzięki czemu wzrost cen był niższy. VAT na podstawowe produkty spożywcze obniżono do 0 procent, państwo pobiera także mniejsze podatki przy zakupie prądu elektrycznego czy paliwa.

Biedronka wprowadziła własną wersję tarczy antyinflacyjnej. Mimo że ceny u dostawców rosną z miesiąca na miesiąc, sieć handlowa zobowiązała się do zamrożenia cen 150 podstawowych produktów. Do czerwca nie podrożeją one nawet o jeden grosz.

„Tarcza Biedronki Antyinflacyjna”. Gwarantowany zwrot pieniędzy za drożyznę

- Będąc świadomymi, że żyjemy w dobie rosnącej inflacji i zmieniającej się rzeczywistości, chcemy dać klientom poczucie stabilizacji, publicznie gwarantując, że w sieci sklepów Biedronka cena ponad 150 najważniejszych produktów nie zmieni się do czerwca. Wspomniane produkty mają również gwarancję najniższej ceny, która oznacza zwrot różnicy, jeżeli gdziekolwiek cena regularna porównywalnych produktów byłaby niższa – zapowiedział Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Biedronkowa tarcza antyinflacyjna ma objąć kilka różnych kategorii. Zamrożenie cen dotyczyć będzie nie tylko podstawowych produktów spożywczych, lecz także na przykład słodyczy.

Sieć handlowa zapowiedziała, że produkty objęte tarczą antyinflacyjną Biedronki będą specjalnie oznakowane.

- Jeśli klient w tym samym tygodniu kupi w sklepie konkurencyjnym taki sam lub, w przypadku marek własnych Biedronki, porównywalny produkt m.in. pod względem wagi, składu i wartości odżywczej – w niższej regularnej cenie, otrzyma zwrot różnicy w postaci e-kodu – obiecano w oficjalnym komunikacie.

Pomagać innym można nawet pomimo wysokich cen i galopującej inflacji – wystarczy podczas rozliczania PIT przekazać 1 procent podatku na Fundację Radia ZET.

loader

RadioZET.pl/PAP