Zamknij

Andrzej Sośnierz ostro o MZ: Epidemia żyje własnym życiem. My improwizujemy

19.10.2020 16:51
Andrzej Sośnierz
fot. Michal Dubiel/REPORTER

„Ta epidemia żyje własnym życiem”, „minęło sześć miesięcy, a my improwizujemy”, „tego się już nie da opanować” – gorzkich słów pod adresem rządu i resortu zdrowia nie szczędził dziś w TVN24 poseł Andrzej Sośnierz (Zjednoczona Prawica), były szef NFZ. Jego zdaniem epidemię roznieśli przede wszystkim ludzie zakażeni, ale bez objawów Covid-19.

Rząd reaguje na sytuację epidemiczną, gdy wskaźniki nowych zakażeń wystrzeliły już w górę. Mowa o nowych obostrzeniach w żółtych i czerwonych strefach, ale i planach na budowę szpitali tymczasowych dla pacjentów z Covid-19. Za spóźnioną reakcję krytyka pojawia się nie tylko ze strony opozycji, ale i środowiska władzy.

Gorzkich słów pod nie szczędzi Andrzej Sośnierz, były szef NFZ, a dziś poseł koalicyjnego Porozumienia. - Minęło sześć miesięcy, a my teraz improwizujemy. Niestety przede wszystkim Ministerstwo Zdrowia nie zdało tutaj egzaminu. Żałuję, czasem złość bierze, że uwagi i propozycje, które padały, nie zostały wykorzystane - powiedział dziś Sośnierz w TVN24.

B. szef NFZ o epidemii w Polsce: Roznieśli ją bezobjawowi, żyje swoim życiem

Zdaniem Sośnierza epidemia rozprzestrzeniła się w Polsce do tego stopnia, że jest już nie do opanowania. Zaznaczył, że przez ostatnie tygodnie i miesiące roznieśli ją ludzie zakażeni, ale bezobjawowi.

Zobacz także

Przy takiej liczbie (zakażeń) nie da się już tego opanować. Identyfikowanie wszystkich jest już niemożliwe przy tej liczbie zakażonych, ta epidemia żyje własnym życiem

Andrzej Sośnierz w TVN24

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział dziś, że w pesymistycznym scenariuszu w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się bilansów dnia na poziomie 15-20 tys. nowych przypadków zakażeń.

Oficjalnie koronawirusa – według statystyk resortu - potwierdzono u ponad 183 tysiące, zmarło ponad 3,6 tysiąca z nich.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24