Zamknij

Zmarł pacjent chory na Covid-19. Rodzina przypadkowo odłączyła respirator

19.06.2020 23:00
Zmarł pacjent chory na Covid-19
fot. Shutterstock

Pacjent chory na Covid-19 zmarł, po tym, jak przestał działać respirator, do którego był podłączony. Członkowie jego rodziny, obecni na sali szpitalnej, chcieli bowiem zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu. By tak się stało, podłączyli do prądu przyniesiony z domu klimatyzator, ale wcześniej wyciągnęli wtyczkę od urządzenia podtrzymującego chorego przy życiu. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 czerwca w w szpitalu Maharao Bhimsing w indyjskiej Kotcie. Pisze o tym polsatnews.pl, powołując się na doniesienia indyjskiej agencji informacyjnej IANS. Sam przebieg całej sytuacji szokuje.

Zobacz także

Pacjenta znajdującego się w ciężkim stanie i chorego na Covid-19 odwiedziła w szpitalu rodzina. W pewnym momencie zgromadzonym zaczęła przeszkadzać zbyt wysoka temperatura na sali, dlatego postanowili podłączyć do kontaktu przyniesiony z domu przenośny klimatyzator. 

Niestety, w pomieszczeniu brakowało wolnych gniazdek, dlatego postanowili odłączyć jedną z wtyczek. Na nieszczęście, odłączyli w ten sposób respirator, który podtrzymywał chorego przy życiu. Urządzenie działało jeszcze co prawdą przez jakiś, aż do wyładowania baterii. Potem jednak stan mężczyzny wyraźnie się pogorszył, więc rodzina wezwała lekarzy. Niestety, nie udało się go już uratować - jego stan szybko zmienił się w krytyczny i wkrótce chory zmarł. 

Zobacz także

W ciągu najbliższych kilku dni ma powstać raport opisujący dokładne okoliczności zdarzenia. Jak podaje IANS (cytowane przez polsatnews.pl), między medykami a bliskimi zmarłego miało dojść do awantury. Lekarze napisali nawet skargę na krewnych pacjenta. 

RadioZET.pl/polsatnews.pl