Zamknij

Inicjator „Góralskiego Veta”: Nie ma pandemii. COVID to lekka, przyjemna choroba

12.01.2021 09:11
Sebastian Pitoń
fot. Pawel Murzyn/East News

Gościem Radia ZET był Sebastian Pitoń, inicjator „Góralskiego Veta”. Zdaniem rozmówcy Beaty Lubeckiej "pandemii w Polsce nie ma". Lider akcji protestacyjnej przyznał, że sam przeszedł COVID-19. - To lekka i przyjemna choroba - przyznał.

Sebastian Pitoń, inicjator akcji protestacyjnej „Góralskie Veto”, powiedział we wtorek w rozmowie z Beatą Lubecką w Gościu Radia ZET, że pandemii w Polsce nie ma. - Ja jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma – ocenił.

Inicjator "Góralskiego Veta": Covid-19? Lekka i przyjemna choroba

Lider akcji protestacyjnej przyznał w Radiu ZET, że sam przeszedł koronawirusa. - Sam chorowałem na COVID-19. Dużo ludzi chorowało. To lekka, przyjemna choroba – dodał architekt z Kościeliska. Dopytywany przez Beatę Lubecką o to, na jakiej podstawie uważa, że pandemii nie ma, jej gość powołał się na dane GUS na temat liczby zgonów i dane Ministerstwa Cyfryzacji.

- W górce śmierci, która miała miejsce w listopadzie, ponad tysiąc osób w Polsce umierało ze względu na restrykcje rządu. Tylko ok. 3 proc. umierało ze zdiagnozowanym COVIDEM. Z czego przypuszczam, że znaczna część to były diagnozy lipne – komentował Pitoń. Jego zdaniem, jeśli przyjrzymy się „suchym liczbom”, to widać, że „narracja o pandemii jest socjotechniczną operacją, która ma na celu zmydlenie nam oczu i przejście do kolejnej fazy, która zakończy się zmianami własnościowymi”.

Cała rozmowa z Gościem Radia ZET dostępna jest tutaj: Inicjator "Góralskiego Veta": To my stoimy w prawie, rząd jest rebeliantem

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/RadioZET