Zamknij

Janusz Sanocki walczy o życie i leży w śpiączce. B. poseł jest chory na Covid-19

02.12.2020 17:41
Janusz Sanocki
fot. Stefan Maszewski/REPORTER

Janusz Sanocki, były poseł i jeden z czołowych koronasceptyków, jest zakażony koronawirusem. W ostatnim czasie jego stan gwałtownie się pogorszył - do tego stopnia, że polityk zapadł w śpiączkę.

Janusz Sanocki o tym, że jest zakażony koronawirusem, poinformował już dwa tygodnie temu w mediach społecznościowych. "Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. Zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej <<walki>> z covidem, trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło" – napisał.

Jak się okazuje, od tego czasu jego stan gwałtownie się pogorszył, o czym poinformował inny były poseł i kolega Sanockiego z ław sejmowych poprzedniej kadencji Marek Jakubiak. "Nasz kolega Poseł Janusz Sanocki walczy z Covidem, jest w śpiączce pod respiratorem. Janusz bądź silny!" - czytamy w jego wpisie na Twitterze. 

Sanocki znany jest m.in. ze sceptycznej oceny działań związanych z epidemią. Jeszcze 9 listopada na swoim profilu udostępniał filmik podpisany "Czym jest Covid-19? Jest to medialna manipulacja społeczeństwem i doprowadzenie do strachu i paraliżu wszystkich na całym świecie". Gdy zachorował na Covid-19, nie zmienił swej opinii na temat epidemii.

"Z pozycji pacjenta, który 2 dni z 40 stopniami gorączki, z typowymi objawami jak utrata smaku musiał jeszcze czekać na idiotyczny test, który do terapii do niczego nie jest potrzebny, w pełni podtrzymuję moje zdanie – minister chaotycznymi, robionymi pod publiczkę zarządzeniami tylko wprowadził chaos do służby zdrowia. Bez ministra (...) szpitale przejmowałyby co najmniej 10 proc. więcej pacjentów i niczego nie brakuje. Jestem ciężkim przypadkiem i mam pełną opiekę. Terapia to: tlen, 3 kroplówki w tym dwa antybiotyki i steryd oraz zastrzyk przeciwzakrzepowy w brzuch. To takiej terapii nie można prowadzić w każdym szpitalu? Trzeba było robić bałagan i tworzyć specjalne szpitale itd? Podtrzymuję swoją krytyczną opinię o działaniach ministra. Bo lekarze i personel medyczny jest bardzo dobry" – pisał w komentarzu na Facebooku. 

Zobacz także

Janusz Sanocki to polityk, publicysta, w czasach PRL działacz opozycji antykomunistycznej. W latach 1998-2001 burmistrz Nysy na Opolszczyźnie. W 2015 roku uzyskał mandat poselski z listy Kukiz'15, ale nie wszedł w skład klubu poselskiego tego ugrupowania. Potem założył koło poselskie Przywrócić Prawo. Jesienią 2019 roku bezskutecznie kandydował do Senatu. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/Facebook