Zamknij

Kiedy kina zostaną otwarte? Wiceminister rozwoju podała prawdopodobny termin

25.05.2020 19:10
Kino
fot. Mateusz Jagielski/East News

Otwarcie kin w Polsce może nastąpić w pierwszej połowie czerwca - zapowiedziała w poniedziałek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. O konkretnej dacie poinformują wkrótce premier Morawiecki i minister Łukasz Szumowski. 

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk była pytania na antenie radiowej Jedynki, kiedy zostaną otwarte kina w Polsce. Nieoficjalnie mówiło się o 1 czerwca. 

Bardzo mocno rozważany jest wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca.Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju

- poinformowała wiceminister. Zastrzegła jednak, że o konkretnej dacie poinformują premier oraz minister zdrowia.

Kiedy do kina? Czwarty etap odmrażania gospodarki 

Wiceszefowa ministerstwa rozwoju przypomniała, że od kilkunastu tygodni w resorcie za pomocą wideokonferencji trwają konsultacje z różnymi branżami na temat powrotu ich działalności w dobie koronawirusa. Celem resortu - dodała - jest to, by przygotować je do pracy w nowym reżimie sanitarnym.

W poniedziałek odbędą się konsultacje z branżą reprezentującą kina, a we wtorek sektor lotniczy - poinformowała. - Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować - wskazała Semeniuk.

Zobacz także

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek 

Nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek w Polsce przedstawią we wtorek premier Morawiecki oraz minister zdrowia. Jak wynika z ustaleń portalu money.pl, wstępny plan na znoszenie obowiązku noszenia maseczek zakłada, że zakrywać usta i nos będzie trzeba nadal w komunikacji miejskiej i w zamkniętych przestrzeniach (np. w sklepach i kościołach), ale na spacerze "na świeżym powietrzu" już nie. To ten najbardziej prawdopodobny scenariusz, choć pomysłów jest rzekomo więcej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP