Zamknij

Otwarcie salonów fryzjerskich. Minister zdrowia podał prawdopodobny termin

12.05.2020 08:49
Otwarcie salonów fryzjerskich. Minister zdrowia podał prawdopodobny termin
fot. Radio ZET

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Minister Łukasz Szumowski na antenie Radia ZET zapowiedział, że najprawdopodobniej nastąpi to w najbliższy poniedziałek 18 maja.  

Zgodnie z przedstawionym przez rząd harmonogramem trzeci etap łagodzenia obostrzeń ma dotyczyć zakładów fryzjerskich oraz salonów kosmetycznych. W poniedziałek wicepremier Jadwiga Emilewicz powiedziała, że w tym tygodniu na stronach Ministerstwa Rozwoju zostaną opublikowane wytyczne dla branż, które mają być odmrożone w drugiej połowie maja.

Łukasz Szumowski, który był wtorkowym gościem Radia ZET zapowiedział, że istnieje wielkie prawdopodobieństwo na otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetyczne w najbliższy poniedziałek 18 maja.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Poznaliśmy pierwsze wytyczne

Na stronie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego pojawił się plakat w wytycznymi, które powstały w oparciu o przewodnik „Bezpieczne salony kosmetyczne i fryzjerskie – wracamy do pracy”. Nowe zalecenia dla branży fryzjerskiej były przez wiele dni konsultowane m.in. z Izbą Kosmetologów, przedstawicielami branży zrzeszonymi w inicjatywie BeautyRazem oraz OSSP Fantasmagorie. 

Jak ma wyglądać wizyta u fryzjera w nowym reżimie sanitarnym? Umówimy się nie osobiście, a przez telefon lub internet. Do salonu nie będzie sensu przychodzić zbyt wcześnie, bo zostaną zlikwidowane poczekalnie. Fryzjer i kosmetyczka będą nas przyjmować w odzieży ochronnej. Zanim siądziemy w fotelu, będziemy mieć zmierzoną temperaturę. Czeka nas też krótka ankieta na temat samopoczucia. Nie będzie możliwości wypicia kawy lub herbaty. Dostepna będzie tylko woda w jednorazowych opakowaniach. 

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl