Obserwuj w Google News

Koncert papieski dla 300 osób mimo pandemii. Organizują go TVP i władze Wadowic

2 min. czytania
15.10.2020 13:17
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska i władze miasta Wadowice organizują koncert papieski, w którym w najbliższą niedzielę ma uczestniczyć nawet 300 osób - dowiedział się reporter Radia ZET. Wydarzenia odbędzie się pomimo obostrzeń sanitarnych, które obowiązują w trakcie pandemii. Jak fakt ten tłumaczą organizatorzy? Ich zdaniem to zgodne z prawem - ponieważ to "wydarzenie religijne".

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Damian KLAMKA/East News

Koncert papieski dla 300 osób - pomimo epidemii i obostrzeń sanitarnych, nałożonych ze względu na drugą falę koronawirusa - organizują TVP i władze Wadowic. Koncert dziękczynny za pontyfikat Jana Pawła II się on odbyć już w najbliższą niedzielę o godzinie 17.30.

Koronawirus w kolejnym kościele. Wszystkie msze zawieszone, zakażony proboszcz

Wśród artystów, którzy mają wystąpić na wadowickim rynku są m.in Halina Mlynkova, Golec uOrkiestra i Arka Noego. Tymczasem jak wiadomo, zarówno w strefie żółtej jak i w czerwonej w koncertach plenerowych może wziąć udział najwyżej 100 widzów.

Jak tłumaczą to sami organizatorzy? Ich zdaniem wszystko jest zgodne z prawem. - T wydarzenie religijne, a świadczy o tym m.in repertuar poświęcony Janowi Pawłowi II - tłumaczyła w rozmowie z Radiem ZET Małgorzata Targosz - Storch, kierownik Wydziału Promocji Gminy Wadowice.

Będą nowe obostrzenia? Zakaz wesel, sprzedaż alkoholu do 19.00 i nauka zdalna

Koncert papieski dla 300 osób w dobie pandemii i obostrzeń. Współorganizatorem TVP

Jak wiadomo, wprowadzone przez rząd obostrzenia sanitarne w żaden sposób nie ograniczają liczby uczestników wydarzeń religijnych. W rozporządzeniu jest mowa tyko o tym, że w strefie żółtej muszą oni zakrywać usta i nos, albo zachować 1,5-metrowy dystans od siebie nawzajem. W czerwonej muszą natomiast spełnić obydwa te warunki.

Jak będzie wyglądała kolęda w czasie epidemii? Są pierwsze wytyczne

Organizatorzy zapewniają, ze będzie bezpiecznie, ale też zachęcają i radzą, by oglądać transmisję koncertu w TVP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET/RadioZET.pl