Zamknij

Konferencja prasowa premiera. Rząd zamyka cmentarze na ostatnią chwilę

30.10.2020 16:38
Mateusz Morawiecki
fot. PAP/Marcin Obara

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cmentarze pozostaną zamknięte w dniach 31 października - 2 listopada. W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzach będą odbywały się wyłącznie ceremonie pogrzebowe. Szef rządu zalecił, by przez najbliższe dwa tygodnie pracownicy biurowi jak najczęściej korzystali z pracy zdalnej.

Konferencja prasowa premiera  Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w piątek 30 października rozpocznie się o godzinie 15:30. Podczas czwartkowej konferencji premiera na Stadionie Narodowym Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w piątek rząd przedstawi informacje dotyczące m.in. dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych oraz zasad pracy biurowej. 30 października padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 21 629 osób. Zmarło 202 chorych. 

Konferencja prasowa premiera Morawieckiego. Rząd zamknie cmentrarze? 

Rzecznik rządu Piotr Müller w czwartek zaprzeczał doniesieniom, jakoby rząd zamierzał wprowadzić stan wyjątkowy. Zapewnił, że nie ma w tej chwili żadnej decyzji co do kwestii wprowadzenia takiego stanu. - Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie ''za'' i ''przeciw'' takiej decyzji, aby na przykład zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja - mówił w czwartek rzecznik rządu.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze ''Dziennika Gazety Prawnej'', rząd rozważa wariant zamknięcia cmentarzy w dużych miastach. Ostateczną decyzję ma zakomunikować dziś premier.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP